Abone Ol

Süper Lig kalan 8 hafta maçları Katar’da mı oynanacak?

İzole ortam oluşturularak karşılaşmaların Antalya’da tamamlanması gündeme gelirken, Katar devreye girdi. Katar Hükümeti, kalan 8 haftanın ülkelerinde oynanması teklifinde bulundu.

Süper Lig kalan 8 hafta maçları Katar’da mı oynanacak?

Dünya üzerindeki diğer liglerde olduğu gibi Süper Lig'de de belirsizlik sürüyor. TFF çeşitli formüller üzerinde dururken, Katar devreye girdi. Masrafların karşılanacağı belirtilen öneriye yayıncı kuruluşun da olumlu baktığı iddia ediliyor.

Süper Lig’in yeniden ne zaman başlayacağı ve hangi formatta oynanacağı konusunda çeşitli görüşler ortaya atıldı.

İzole ortam oluşturularak karşılaşmaların Antalya’da tamamlanması gündeme gelirken, Katarda devreye girdi. Katar Hükümeti, kalan 8 haftanın ülkelerinde oynanması teklifinde bulundu.

2022 Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacak ülkede alt yapının hazır olduğu kaydedilirken, Süper Lig ekiplerinin saha giderleri, konaklamalar gibi tüm harcamalarının karşılanacağı garanti edildi.

Haftada çift maçlı takvimle bir ay içinde ligin bitirilebileceği belirtildi. Katarlı olan, Süper Lig yayıncı kuruluşunun da teklife onay verdiği öğrenilirken, Türkiye Futbol Federasyonu ve Kulüpler Birliği’nin bu konuda alacağı karar merakla beklenmeye başladı. (Fanatik)