Abone Ol

Şişedeki Mermer Cilasını Su Sanıp İçti: Özde Çivici'nin Feci Ölümü

Gökhan Sengel'e ait İzmir'in Selçuk ilçesindeki Ephesus Hitit Otel'de Halkla İlişkiler Biriminde görevli Özde Çivici yılbaşı balosunun tanıtım broşürlerini dağıtmak için tura çıktı. 30 yaşındaki Özde su sanarak içtiği pet şişedeki mermer cilası yüzünden canından oldu.

Şişedeki Mermer Cilasını Su Sanıp İçti: Özde Çivici'nin Feci Ölümü

İddiaya göre; Çivici, yorulunca dinlenmek için çalıştığı odaya gitti. Talihsiz kadın, odasındaki masanın üzerinde duran şişedeki sıvıyı su sanıp içti.

MERMER CİLASI İÇTİ

Su diye mermer cilası içtiği belirtilen Çivici, hayatını kaybetti. Çivici'nin cansız bedeni, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu'na götürüldü. Acı haberi alan baba Adnan Çivici, eşi ve kız kardeşleri Eda ile Gülsüm olay sonrası gözyaşlarına boğuldu.

ÇOK HIZLI ETKİ EDER 

Yeni Asır'ın haberine göre Özel Kent Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Necdet Yetim mermer cilası ve klorak konusunda uyardı. Yetim şunları söyledi:

"Mermer cilası ya da klorak gibi kimyasal sıvılar yanlışlıkla içildiğinde vücuttan hemen atılması için öncelikle kusmak gerekir. Ardından da vakit kaybetmeden 112 Acil Çağrı Merkezi'ne başvurulması gerekir. Bu olaydaki kimyasalın içeriğini bilmiyoruz ancak bu tür asit bazlı kimyasallar vücuda çok hızlı etki ederek dolaşım merkezlerinde tahribata, hatta solunum ya da kalp durmasına yol açarak kişinin ölümü ile sonuçlanabilir."