Abone Ol

Star yazarından Pelikancı Selman Öğüt’e kripto fetöcü iması

Star yazarı Ardan Zentürk, bugün köşesinde, "FETÖ’cü olsam 'Kemalizm tartışmasını' köpürtürdüm…" başlıklı dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. Zentürk, söz konusu yazısında, isim vermeden Pelikan yapılanmasının önde gelen isimlerinden Medipol Üniversitesi öğretim üyesi Selman Öğüt'ü hedef almış oldu.

Star yazarından Pelikancı Selman Öğüt’e kripto fetöcü iması

Hükümete yakın Star yazarı Ardan Zentürk, bugünkü köşesinde, "FETÖ’cü olsam 'Kemalizm tartışmasını' köpürtürdüm…" başlıklı dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Odatv'nin haberine göre, Ardan Zentürk, "Kendini iyi saklamış kripto FETÖ’cü olsam, 15 Temmuz gecesi ortaya çıkan 'yeniden Kuvvayı Milliye ruhunu' bölmek için 'Kemalizm tartışmalarının' üzerine atlardım, çok şükür, değilim" diye belirtti.

Ardan Zentürk, söz konusu yazısında, isim vermeden Pelikan yapılanmasının önde gelen isimlerinden Medipol Üniversitesi öğretim üyesi Selman Öğüt'ü ima etmiş oldu.

ATATÜRK'Ü HEDEF ALMIŞTI

Zira, Selman Öğüt, Habertürk TV’de yayımlanan programda, Mustafa Kemal Atatürk’ü hedef almış ve büyük tepki toplamıştı.

Programda Selman Öğüt, “Kemalistler neler yaptı. Ezanı Türkçe okuttukları için özür dileyecekler. Bu ülkede Kemalistler Müslümanlara zulüm etmiştir” derken, Hürriyet gazetesi muhabiri İsmail Saymaz da kendisine, “Bu ülkede Kemalistler sayesinde ezan okunuyor, namaz kılınıyor” diyerek yanıt vermişti.

TARTIŞMAYA KİMLER GİRDİ

Ulusal Kanal Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Türkkan da konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

"Ardan Zentürk uyarıyor" diyerek Zentürk'ün yazısını paylaşan Adnan Türkkan, paylaşımına; hükümete yakın yazar Ersoy Dede'yi ve kripto FETÖ’cü Cem Küçük'ü de etiketleyerek, "Ersoy Dede, Cem Küçük ve birkaç isim son aylarda durup durup Kemalizm tartışması açıyorlar. Atatürk dönemini de hedefe koyuyorlar. Umarım bu yazı uyarıcı olur" diye belirtti.

Son dönemde; Selman Öğüt gibi; Ersoy Dede, Cem Küçük, Fatih Tezcan gibi isimler de Atatürk'ü hedef almıştı.

Öte yandan, Türkkan'ın sözlerine, Ersoy Dede'den bir yanıt geldi. Ersoy Dede, "Durup dururken tartışma açmıyorum. Kendimi bu tartışmanın içinde buluyorum" derken, "Atatürk dönemi de dahil olmak üzere, yalan ve maniplasyon olmadığı müddetçe her dönemi konuşabilmeliyiz" dedi.

Türkkan ise, Dede'ye verdiği yanıtta; "'Kemalist tehlike' ya da 'irtica tehlikesi' tartışmaları vatanseverler yan yana gelmesin diye açılıyor" derken, Dede'nin, "Faşist Kemalist baskı fırsat kolluyor" başlıklı 17 Kasım 2019 tarihli yazısını paylaşarak, "Örneğin bu yazınız birliği değil güvensizliği büyütüyor" diye belirtti.

Türkkan ayrıca, "Keza, 'Kemalist Subaylar darbe hazırlığında' gibi yazılar da karşı tarafa yarıyor. AK Parti adına TV ekranlarında boy gösteren isimlerin Atatürk dönemini hedef almaları da toplumu ayrıştırma peşinde olanların ekmeğine yağ sürüyor" diye de ekledi.

İşte o paylaşımlar:

Star yazarından Pelikancı Selman Öğüt’e kripto fetöcü iması - Resim: 1

Star yazarından Pelikancı Selman Öğüt’e kripto fetöcü iması - Resim: 2

Star yazarından Pelikancı Selman Öğüt’e kripto fetöcü iması - Resim: 3

Ardan Zentürk'ün yazısının ilgili kısmı ise şu şekilde:

"Gazi’nin bıraktığı tek gerçek, Bandırma Vapuru Doktrini’dir. Kuvvayı Milliye ruhu esas zemindir.

Partiler üstü, dini-etnik aidiyete dayanmayan, milletin tamamını kucaklayan eylem biçimidir.

Emperyalistle işbirliği yapmaz, memleket saldırı altındaysa “orta yolcu” davranmaz, tüm makam ve rütbelerinden sıyrılır, sine-i millet üzerinden tam bağımsızlık mücadelesinin neferi olur.

15 Temmuz gecesi Saraçhane, Vatan Caddesi veya Çengelköy’de aptestini alıp hainin üzerine “Allahüekber” diyerek yürüyen muhafazakarla, Kumkapı veya Boğaz’daki içkili  lokantalardan çıkıp gelenleri bir cephede buluşturan miras budur.

Türkiye’nin ana çelişkisi muhafazakar-laik değildir, ana çelişki vatanseverler ile emperyalizmin işbirlikçileri arasındadır.

Kendini iyi saklamış kripto FETÖ’cü olsam, 15 Temmuz gecesi ortaya çıkan “yeniden Kuvvayı Milliye ruhunu” bölmek için “Kemalizm tartışmalarının” üzerine atlardım, çok şükür, değilim."

Odatv.com