Abone Ol

Sosyeteyi sarsan yanlış kanser teşhisi: 26 yaşındaki Sena Kardıçalı'ya neden kemoterapi yapıldı?

İzmir'in sosyetik ailelerinden Kardıçalı ailesinin kızları Sena'nın göğsünden alınan parça biyopsiye yollandı. Kanser denilen genç kadın, kemoterapi tedavisine başladı. Ancak gerçek bambaşka çıktı.

Sosyeteyi sarsan yanlış kanser teşhisi: 26 yaşındaki Sena Kardıçalı'ya neden kemoterapi yapıldı?

Sabah gazetesinde Bülent Cankurt'un bugün yayımlanan, "Sağlıklı Kıza Kanser Teşhisi Konuldu" başlıklı yazısı özetle şöyle:

"İzmir'in köklü ailelerinden Kardıçalı Ailesi'nin kızı, sosyeteden Sanem Tezman'ın da kardeşi olan Sena Kardıçalı'nın ancak filmlerde olabilecek acı bir olay yaşadığını öğrendim.

26 yaşındaki Sena, göğsünde kitle hissedince, annesi Şebnem Hanım, Sena'yı doktora götürüyor. Sena'nın göğsündeki kitleden örnek alınıyor ve biyopsiye gönderiliyor. İzmir'in ünlü laboratuvarından gelen raporla aile yıkılıyor!

Çünkü rapor, Sena'nın kanser olduğunu söylüyor. Sanem Tezman'ın yönlendirmesiyle İstanbul'a geliyorlar ve raporu en iyi doktorlara gösteriyorlar, hepsi, çabuk yayılan bir kanser türü olduğunu, hemen göğsünün alınması gerektiğini söylüyor.

En son bir doktor, Sena'nın çok genç olduğunu ve göğsünü almadan tedaviyi denemeyi öneriyor ve zaman kaybetmeden kemoterapiye başlıyor.

İlk kemoterapi seansının ertesi günü İzmir'deki laboratuvarın sahibi, Şebnem Hanım'ı arıyor ve 'Sizin rapor karışmış, kızınız kanser değil' diyor."