MedyaFaresi MedyaFaresi

Sosyal Medyada Dev Anket: Mansur Yavaş Fark Attı!

Twitter üzerinden bir seçim anketi düzenleyen Atilla Taş'ın paylaşımında yaklaşık 200 bin kişi oy kullandı.

Eklenme: 29 Eylül 2021 09:02 - Güncelleme: 29 Eylül 2021 09:23

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Halk TV'de, "Ben Cumhurbaşkanı adayı değil, Başbakanlığa adayım" sözlerinden sonra Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı daha da merak edilir oldu.

Akşener'in açıklamasının ardından Atilla Taş, Twitter hesabından bomba bir ankete imza attı. Taş, "Millet ittifakının Cumhurbaşkanı adayı olarak hangisini görmek istersiniz?" diye sordu.

119 BİN 112 OY...

Taş'ın anketine 10 binlerce Twitter kullanıcısı katıldı. Toplamda 119 bin 112 kişi oy kullandı.

Taş'ın anketinde; Millet İttifakı'nın adayı olabilecek 4 isim yer aldı. Bu isimler; Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve adını Can Ataklı'nın gündeme getirdiği, Süleyman Demirel'in damadı olarak bilinen CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici oldu.

AÇIK ARA BİRİNCİ MANSUR YAVAŞ ÇIKTI

Anket sonucunda Mansur Yavaş yüzde 70,1 ile açık ara birinci çıkarken, Ekrem İmamoğlu yüzde 19, Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 7,9 ve İlhan Kesici yüzde 3 oranında oy aldı.

"İLHAN KESİCİ'NİN ORADA NE İŞİ VAR?"

Bir takipçisi Taş'a, "Kurban olduğum ilhan keseci nin orada ne işi var. Büyük şehirlerde il meclis çoğunlugu akp de Seçim kaybedildiğinde veya kazanıldığında ankara ve istanbul iki sehirden bir akp ye geçer akılcı olmak lazım meral hanım aday olup akp yollamak sonraki döneme mansur başkanla devam.." diye sordu. Taş da bu paylaşıma, "Adı geçtiği için yazdım." yanıtını verdi.

İşte o anket...