Abone Ol

Soner Yalçın, neden Enis Berberoğlu FETÖ'nün CHP imamı demişti?

CHP milletvekili Enis Berberoğlu gelen son dakika habere göre MİT davasında 25 yıl hapis cezasına verildi. Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasının ardından akıllara Soner Yalçın'ın sözleri akıllara geldi.

Soner Yalçın'dan şok Enis Berberoğlu iddiası

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu bugün MİT tırları davasında tutuklandı. 25 yıl hapis cezasına çarptırılan Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasının ardından akıllara Soner Yalçın'ın geçtiğimiz yıl yazdığı "Cemaatin CHP imamı" yazısı geldi.

Soner Yalçın'ın 1 Eylül 2016 tarihli Sözcü gazetesinde yayınlanan yazısında Enis Berberoğlu için CHP'nin FETÖ imamı sözlerini kullanmıştı. O dönem büyük tartışmalara neden olan yazısının Enis Berberoğlu ile olan kısmı şöyle:

Soner Yalçın, neden Enis Berberoğlu FETÖ'nün CHP imamı demişti? - Resim: 1Enis Berberoğlu adliyeden böyle çıkarıldı

Bak Enis Berberoğlu!
(...) O karanlık günlerde biz, hakikat yolundan hiç ayrılmadık; ısrarla gazetecilik yaptık.
Sen Enis Berberoğlu! Sen o dönem ne yaptın:
Cemaat lobisinin gücüyle Hürriyet'e genel yayın yönetmeni oldun! Ve…

17-25 Aralık 2013 Cemaat operasyonundan sonra, Hürriyet Cemaatle arasına mesafe koyunca 10 Ağustos 2014'te gazeteden kovuldun! Ve…

CHP'nin Tutuklu Gazeteciler Raporu'nda sertçe eleştirilen sen, CHP genel başkan yardımcılığına getirildin! Herkes önseçime girerken sen kontenjandan milletvekili yapıldın! Tüm bu koltuklara oturmak için darbeci Cemaatçilerle nasıl işbirliği yaptın, açıklamalısın?

GÜLEN'İN KANATLARININ ALTINA GİRDİN
Hem gazeteci…
Hem de siyasi kimliğin lekeli…
Uyduruk bir kumpas belgesinde adın geçince hapis korkusu seni teslim aldı. Bu ruh halinden kurtulamadığın için gazeteciliği bırakıp Fethullah Gülen'in kanatları altına girdin. Bir de utanmadan; kendisini hâkim ve savcı yerine koyan polisleri şikâyet için Pensilvanya'ya gittiğini söyledin! Korktuğun için Cemaat'in sana önerdiği sözde muhabirleri Hürriyet'e doldurdun!

BARANSU'YU ASKERLERLE TANIŞTIRDI
Bir dönem Türkiye'yi sarsan kumpas ürünü “İrtica Eylem Planı” belgesini yayınlayan Taraf gazetesinin “bavulcu” muhabiri Mehmet Baransu, 16 Haziran 2009 tarihinde Habertürk tv'nin canlı yayınında şöyle dedi:
“Beni askerler ile Enis Berberoğlu tanıştırdı!”
Açıkla Enis Berberoğlu!
Açıkla… Hürriyet gazetesinin “Cemaat imamı” kim?
Açıkla… CHP'nin “Cemaat imamı” kim?

İnternethaber