MedyaFaresi MedyaFaresi

Son dakika: PSG-Başakşehir maçında ırkçılık skandalı!

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde temsilcimiz Başakşehir ile PSG arasında Paris`de oynanan maçta ırkçılık skandalı yaşandı.

Eklenme: 08 Aralık 2020 23:10 - Güncelleme: 09 Aralık 2020 01:21

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde temsilcimiz Başakşehir ile PSG arasında oynanan maçta ırkçılık skandalı yaşandı. Paris Saint-Germain - İstanbul Başakşehir karşılaşmasının 4'üncü hakemi Constantin Sebastian Coltescu'nun İstanbul ekibinin yardımcı antrenörü Pierre Webo'ya ırkçı ifade kullanması nedeniyle iki takım da sahadan çekildi ve soyunma odasına gitti. UEFA'dan olay üzerine bir açıklama geldi. UEFA'nın kararı sonra farklı bir 4. hakemle maça devam edileceği belirtildi. Fakat daha sonra İstanbul Başakşehir Kulübü, Paris Saint-Germain karşılaşmasında sahaya çıkmama kararı aldı. Kafile, otele dönüyor. Mücadele yarın kaldığı yerden devam edecek.

PARİS'TE BÜYÜK SKANDAL

Paris Saint-Germain ile İstanbul Başakşehir'in karşı karşıya geldiği UEFA Şampiyonlar Ligi H Grubu 6'ncı ve son maçında 4'üncü hakem Constantin Sebastian Coltescu, Başakşehir'in yardımcı antrenörü Pierre Webo'ya ırkçı söylemlerde bulundu. Karşılaşmanın 14'üncü dakikasında maçın hakemi Hategan'ın verdiği birkaç kararın ardından yedek kulübesi kızışırken, yardımcı antrenör Webo'ya kırmızı kart çıktı.

4. HAKEMDEN WEBO'YA IRKÇI SÖYLEM

Bu sırada İstanbul Başakşehir Yardımcı Antrenörü Pierre Webo, 4'üncü hakem Constantin Sebastian Coltescu tarafından ırkçı söylemlere maruz kaldı.Uzun süren tartışmanın ardından UEFA delegesi sahaya inerken, iki takım da sahadan ayrıldı ve soyunma odasına gitti.

YARIN KALDIĞI YERDEN DEVAM EDECEK

Daha sonra İstanbul Başakşehir Kulübü, Paris Saint-Germain karşılaşmasında sahaya çıkmama kararı aldı. Kafile, otele dönüyor. Mücadele yarın kaldığı yerden devam edecek.

UEFA'DAN AÇIKLAMA GELDİ!

UEFA'dan olayla ilgili açıklama; Saat 00:00'da PSG - Başakşehir maçının kaldığı yerden başlamasını önerdi; Webo'ya ırkçı ifadeler kullanan Rumen 4. hakem de VAR Odası'na gönderildi.'Maça farklı bir 4. hakemle devam edilecek. UEFA konuyu kapsamlı bir şekilde inceleyecek ve zamanı geldiğinde daha fazla açıklama yapılacaktır.' denildi.