Abone Ol

SON DAKİKA: Kürşat Ayvatoğlu Yeniden Gözaltına Alındı

Uyuşturucu madde kullanırken çekilen görüntüleri sosyal medyada yayımlanan AKP Genel Merkezi büro personeli Hamza Kürşat Ayvatoğlu, 'pudra şekeriydi' savunmasının ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Savcılık talimatıyla tekrar gözaltına alındı.

Kürşat Ayvatoğlu Yeniden Gözaltına Alındı

SON DAKİKA: Kürşat Ayvatoğlu Yeniden Gözaltına Alındı - Resim: 1Kürşat Ayvatoğlu'nun #pudrasekeri Açıklaması Sosyal Medyada Alay Konusu Oldu

Görüntüdeki maddenin uyuşturucu ve uyarıcı olduğunun belirlenmesi ve şüphelinin bu maddeyi arkadaşlarına da temin ettiği iddiası üzerine Ayvatoğlu, savcılık talimatıyla yeniden gözaltına alındı.

Hamza Kürşat Ayvatoğlu'nun ifadesinde, kullandığı maddenin "pudra şekeri" olduğunu söylerken araçta yanında bulunan ve gözaltına alınan iki kişinin "kullanılan maddenin uyuşturucu olduğunu, Ayvatoğlu'nun kendilerine de uyuşturucu temin ettiğini" öne sürdükleri öğrenildi.

BAŞSAVCILIKTAN AÇIKLAMA

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımızca şüpheli Hamza Kürşat Ayvatoğlu hakkında yürütülen soruşturma kapsamında sosyal medyada paylaşılan videoda yanında bulunduğu tespit edilen diğer şüpheliler M.D., M.Y.M., D.O. ve U.K. hakkında başsavcılığımızca gözaltı talimatı verilmiş, şüphelilerden elde edilen bilgi ve yeni deliller çerçevesinde ise Hamza Kürşat Ayvatoğlu bugün sabah saatlerinde yeniden gözaltına alınarak hakkında Türk Ceza Kanunu'nun 188 ve devamı maddeleri kapsamında soruşturma genişletilmiştir. Başsavcılığımızca tüm şüpheliler hakkında gerekli dijital incelemelerin tamamlanması ve diğer şüphelilerin yakalanması için ayrıca kolluğa ek gözaltı talimatı verilmiştir. Soruşturma titizlikle devam etmektedir.''