MedyaFaresi MedyaFaresi

Son dakika: Halk Bankası'ndan sosyal medyadaki iddialara flaş açıklama

Medyafaresi.com son dakika haberleri.. Halk Bankası tarafından KAP'a gönderilen açıklamada sosyal medyada yer alan bazı iddialara açıklık getirildi.

Eklenme: 24 Mayıs 2018 18:20 - Güncelleme: 24 Mayıs 2018 18:52

İŞTE O AÇIKLAMA

Bazı sosyal medya hesapları üzerinden gerçeğe aykırı bir şekilde ABD'li yetkili kurumlar tarafından Bankamıza önemli miktarda para cezası verildiği yönünde kamuoyunu ve yatırımcıları yanıltıcı, Bankamızın güven ve itibarını sarsıcı nitelikte haber ve yorumların yapıldığı anlaşılmaktadır.  

16 Mayıs 2018 tarihinde ABD'de karara bağlanan davada Bankamız taraf olmadığı gibi Mahkeme tarafından Bankamız hakkında alınmış herhangi idari veya mali bir karar bulunmamaktadır.

ABD'nin uluslararası yaptırım kararlarını takip eden yetkili kurumlar tarafından da Bankamıza iletilen herhangi bir ceza bildirimi söz konusu değildir.

Ülkemizin önemli kurumlarından biri olan Bankamızın güven ve itibarını sarsacak nitelikte sosyal medya hesapları üzerinden haksız haber ve yorumların yapılması Bankacılık Kanununun "İtibarın Korunması" başlıklı madde hükümlerine aykırılık teşkil etmektedir.

Kamuoyunun ve yatırımcıların bilgisine sunulur.

Halk Bankası