Abone Ol

Son dakika haberleri: CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu 15 Temmuz gecesi Atatürk Havalimanında ne yaptı?

Darbecilerin 15 Temmuz gecesi kontrol altına aldığı Atatürk Havalimanında, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun dakika dakika ne yaptığını anlatan görüntüler ilk kez yayınlandı. Sabah Gazetesi haberi gündeme bomba gibi düştü.

Kılıçdaroğlu 15 Temmuz gecesi Atatürk Havalimanında ne yaptı?

15 Temmuz gecesi, Fetullahçı teröristler tankları Atatürk Havalimanı'nın içine kadar yürütmüştü. Tanklar havalimanı yerleşkesindeyken, Kemal Kılıçdaroğlu'nun uçağı da piste iniş yaptı.

Daha önce yaptığı konuşmaların tamamında "Darbe olsa tankın önüne ilk ben geçerim." diyen CHP lideri, kendisine birkaç metre uzaklıkta bulunan tankları görmezden gelerek, yoluna devam etti, hızla bölgeden uzaklaştı.

Sabah gazetesinden Nazif Karaman ve Abdurrahman Şimşek, o anın fotoğraflarını ortaya çıkarmıştı, olayın videosu da A haber'de ekrana geldi.

Katıldığı radyo programında "darbe olursa tankların önüne ilk ben çıkarım" diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 15 Temmuz darbe girişimi sırasında İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan kaçış görüntülerine SABAH ulaştı.

15 Temmuz'a 'kontrollü darbe' diyerek büyük tepki çeken Kılıçdaroğlu'nun, darbe saatlerinde havalimanında birkaç metredeki cuntacı askerlerle karşılaşmamak için VIP'te beklediği, tanklar ayrıldıktan sonra da çıkış yaptığı görüntülerle ortaya çıktı.