Abone Ol

Son dakika haberi, Erdoğan: Otelde 15 dakika daha kalsam öldürülecektim!

Cumhurbaşkanı Erdoğan CNN International'dan Becky Anderson'a verdiği mülakatta çarpıcı açıklamalar yaptı. Cumhurbaşkanı'nın mülakatı 15 Temmuz darbe girişiminden bu yana basına verdiği ilk röportaj oldu.

Erdoğan: Otelde 15 dakika daha kalsam öldürülecektim!

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

Marmaris'te 15 dakika daha kalsaydım öldürülecektim.

An be an her şeyden haberim vardı. Atatürk Havalimanı'nda kontrol kulesinin kontrolünü ele geçirmişlerdi. Telefonda İstanbul'dan Emniyet Müdürü'ne, darbecilerin buradan boşaltılması emrini verdim. Havalimanındaki darbecilerin temizlenmesini emrettim. Havada olduğumuz için bazı iletişimsizlikler oldu. Pilota ne kadar havada kalabileceğimizi sordum, 3-4 saat kalabileceğimizi söyledi. F-16 uçaklarıyla ses hızının ötesinde uçuş yaptılar, biliyorsunuz bir sonik patlama oluşur ve bomba olarak algılanabilecek bir durumdur. Böyle bir ortamda oraya geçtik ve halkla oraya geldik.

Bunlar dediğim gibi ne yazık ki asparagas ve yanlış yönlendirme, böyle bir şey planlanır mı? Bu kadar sivilin hayatını kaybetmesine göz yumulur mu? Bu insan vicdanına sığar mı? İnsan böyle bir şey yapabilir mi? Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarının böyle bir şeyi kabul etmeleri mümkün olabilir mi? Çok açık bir şekilde söylüyorum, bugüne kadar silahsız görüntü veren bu güruh artık silahlı olarak ortaya çıkmış ve herkes de bunun gerçek olduğunu görüyor.