MedyaFaresi MedyaFaresi

Şok Market'ten Hamidiye Su açıklaması: Bırakmadık çünkü hiç satmadık

İBB’deki el değişikliğinin ardından kamu kurumlarının başlattığı “Hamidiye suyu”na boykot başladığı iddia edilmişti.

Eklenme: 03 Ekim 2019 11:52 - Güncelleme: 03 Ekim 2019 12:19

Hamidiye’nin suyunu satmaktan vazgeçen şirketler iddialarında ismi geçen geçen Şok Marketler Zinciri iddialara, ''Hamidiye Su’yu bırakmadık çünkü bugüne kadar hiç Hamidiye Su satmadık. Geçmişte çalışanlarımıza da herhangi bir alım gerçekleştirilmemiştir'' şeklinde yanıt verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iştirak şirketlerinden Hamidiye Su A.Ş.’ye kamu kurumları tarafından Ekrem İmamoğlu seçimi kazandıktan sonra ambargo uygulanmaya başladığı iddia edilmişti.

Türk Hava Yolları’nın (THY) iştiraki TGS Hamidiye’yle sözleşmesine son vermesiyle başlayan süreç bir çok kurumun yanı sıra özel kuruluşlar da dahil olmaya başladı.

Gazeteci İsmail Saymaz, “İstanbul Belediyesi’ni CHP kazanınca Hamidiye Su’yu bırakan kuruluşları” sosyal medyadan duyurdu.

“EKREM İMAMOĞLU SEÇİLDİKTEN SONRA SONLANDIRILDI”

Konuya ilişkin açıklama yapan İBB Meclisi CHP Grup Sözcüsü Tarık Balyalı, Kamu kurumlarının Hamidiye ile sözleşmelerini Ekrem İmamoğlu’nun başkan seçilmesi sonrası sonlandırdığını söyledi. Balyalı, “Yıllar boyunca Hamidiye suyu almışlar. Seçimle birlikte sihirli değnek değmiş Hamidiye’den vazgeçmişler. Bunun başka bir gerekçesi yok” dedi.

Balyalı, buna rağmen vatandaşların Hamidiye’ye ilgisinin arttığını belirterek, “İstanbul’un her yerinden bayilik için başvurular var. Geçmiş döneme göre işbirliği yapılan tedarikçiler, bayiler hep siyasi gerekçelerle dağıtılmış. Biz bunun tam tersini yapmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

ŞOK MARKET: HAMİDİYE SU HİÇ SATMADIK

“Hamidiye’nin suyunu satmaktan vazgeçen şirketler” iddialarında ismi geçen geçen Şok Marketler Zinciri açıklama yaptı.

Şok Market’ten yapılan açıklamada “Hamidiye Su’yu bırakmadık çünkü bugüne kadar hiç Hamidiye Su satmadık. Geçmişte çalışanlarımıza da herhangi bir alım gerçekleştirilmemiştir” vurgusu yapıldı.

En Çok Okunan Haberler
1 BDDK'dan 18 bankaya para cezası