Abone Ol

Şok iddia! Türk jetini Rus Çapanenko gemisi vurdu!

DSP Genel Başkanı Masum Türker vurulan Türk jeti ile ilgili şok bir iddia ortaya attı: Uçağımızı Rusya bizzat vurdu!

Şok iddia! Türk jetini Rus Çapanenko gemisi vurdu!

tv8’de Erkan Tan’ın konuğu olan Türker, "Şu anda Laskiye limanında 2 Rus savaş gemisi ve 1 firkateyn var" açıklamasını yaptı ve ekledi: "Bunlardan 1 tanesinin hem radar hem füze donanımı gördüğü anda sineği bile algılayan hassasiyeti var. Çapanenko gemisi en ufak bir olayda hemen devreye girebiliyor. İlk olayın ortaya çıktığı an; siyaseti iç politikadan ayırarak baktığınız zaman Suriye ’üzgünüz’ dedi. Başka bir kişi yapmışsa üzgünüz der."

"Uçağımızı vuran gemi: Amiral Çapanenko!"

Türker, "Uçağımızı vuran gemi Amiral Çapanenko. Çünkü en donanımlı gemi bu" dedi ve Dışişleri ile istihbarat servislerinin bunu bildiğini öne sürdü. Arama kurtarma çalışmalarına ilişkin ilginç bir iddiada bulunan Türker, "Neden bunlar arama kurtarma çalışmalarına katılmıyor? Uçağın bir süre daha bulunmaması gerekiyor onlar için. Uçakta kokpit kaynamış" şeklinde konuştu.


"Milli Savunma Bakanı nerede?"

Liderler zirvesinde Milli Savunma Bakanı’nın olmayışına dikkat çeken Türker, "Başbakan’ın 3 lider ile konuşmasını izledim. Peki Milli Savunma Bakanı neredeydi? Bu ülkenin Milli Savunma Bakanı yok mu? Bu ülkede düşürülen uçağın mülkiyetinden Genelkurmay değil Milli Savunma Bakanlığı’dır. Bu olayın hiçbir yerinde yok nedense" ifadelerini kullandı...

Suriye’nin her ihlaline karşılık vereceğiz!. Erdoğan’dan sert açıklama!

Olayı kabul edilemez buluyoruz! Nato’dan sert açıklama!