Abone Ol

SMA Kampanyasını Demirtaş'a Bağlayan Pelikancı Öğüt'e Barış Atay'dan Tepki: Sen Geri Zekalı mısın?

Milli Piyango'nun Türkiye Varlık Fonu'na aktarılan 75 milyon TL'lik ikramiyesi için sosyal medyada "75 milyon TL, SMA hastası çocukların tedavilerine harcansın" kampanyası başladı. Türkiye'de bir numara olan gündeme ünlü isimler destek verdi.

Barış Atay'dan Pelikancı Öğüt'e: Geri Zekalı mısın?

Milli Piyango’nun yılbaşı ikramiyesinde bu yıl büyük ikramiye 9-8-8-4-7-5-7 rakamlarının bulunduğu çeyrek bilete isabet ederken, satılmayan diğer üç çeyrek biletin 75 milyon liralık ikramiye tutarı Türkiye Varlık Fonu’na kaldı.

Toplumun farklı kesimlerinden binlerce isim ise sosyal medya üzerinden çağrıda bulunarak, Varlık Fonu’na aktarılan 75 milyon liranın SMA hastası çocuklar için kullanılmasını talep etti.

Yandaş kesim twitterdan bu kampanyaya karşı çıkan paylaşımlarda bulundu.

Selman Öğüt sosyal medya hesabında:

”Diyarbakır annelerini ve onların PKK tarafından dağa kaçırılan çocuklarını görmezden gelip SMA hastası çocukları siyasete alet edecek kadar alçalan gruba Demirtaş İttifakı denir.” ifadesini kullandı.

Barış Atay yandaş Öğüt’ün bu paylaşımına sert tepki gösterdi.

Atay Sosyal medya hesabından:

”Tamamen meraktan soruyorum.
Sen geri zekalı falan mısın?” paylaşımında bulunduSMA Kampanyasını Demirtaş'a Bağlayan Pelikancı Öğüt'e Barış Atay'dan Tepki: Sen Geri Zekalı mısın? - Resim: 1