Abone Ol

Şişli Belediyesi'nden o iddialara yanıt: Kişilerin özel yaşamları belediyemizi ilgilendirmez

ŞİŞLİ Belediyesi bu sabah haklarında çıkan haberlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Şişli Belediyesinden yapılan açıklamaya göre; "kişilerin özel yaşamları kurumumuzun bilgisi dahilinde olmadığı gibi belediyemizi ilgilendiren bir durum da değildir" dendi.

Şişli Belediyesi'nden o iddialara yanıt

Sabah'ta yer alan habere göre; Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'nün kara kutusu olarak görülen; belediye iştiraki Kentyol A.Ş. Genel Müdürü Hasnun Bayram, Şişli Belediyesi Basın Danışmanı Şermin Terzi'yle yaşadığı aşk sonrası Kentyol A.Ş.'ye yapılan 27 milyon lira bağışı hesabına aktardığı iddia edilmişti.

Şişli Belediyesi'nden o iddialara yanıt: Kişilerin özel yaşamları belediyemizi ilgilendirmez - Resim: 1CHP'li Şişli Belediyesi'nde Basın Danışmanı ve sevgilisi paraları alıp kaçtı! Aşk vurgunu

O İDDİALARA ŞİŞLİ BELEDİYESİNDEN YANIT GELDİ

Şişli Belediyesi CHP’li Belediyede Aşk Vurgunu” başlıklı haber ile ilgili açıklamalarda bulundu:

24 Ağustos 2017 tarihli Sabah gazetesinde yer alan “CHP’li Belediyede Aşk Vurgunu” başlıklı haber ile ilgili açıklamamızdır:

Kentyol A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürüten Hasnun Bayram Söğütlügil, 8 Ağustos 2017 tarihinde kendi isteği doğrultusunda istifasını tarafımıza sunmuş ve istifası kabul edilmiştir. İletişim direktörü olan Şermin Terzi ise yine kendi isteği doğrultusunda görevinden ayrılmıştır ve şu anda kızının eğitimi için Kanada’da bulunmaktadır.

Bu süreçte herhangi bir şekilde en ufak bir usulsüzlük ya da yolsuzluk söz konusu değildir. Böyle bir olayın mevzu bahis olması durumunda, belediye olarak bizzat kendimizin, adli makamları devreye sokacağından kimsenin kuşkusu olmasın. Ayrıca belediye olanaklarının kişilerin özel yaşamları için kullandırılması da asla söz konusu değildir. Şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim anlayışını sahip bir yerel yönetim olarak, halkın her kuruşunun arkasında olduğumuzu, hiçbir usulsüzlüğe ve yolsuzluğa geçit vermeyeceğimizi herkes bilmelidir.

Bunların dışında; kişilerin özel yaşamları kurumumuzun bilgisi dahilinde olmağı gibi belediyemizi ilgilendiren bir durum da değildir.

Gerçek dışı bilgilerle belediyemizin ve partimizin yıpratılmaya çalışılmasının, etik ve doğru habercilik ilkeleri ile bağdaşmadığını da üzülerek belirtmek isteriz.

Kamuoyunun bilgisini sunarız.