Abone Ol

Şırnak'ta Öğrencileri Tacizden Ceza Alan Müdür Yardımcısı İstanbul'a Atandı

Şırnak’ta onlarca öğrenciyi taciz ettiği için “bir yıl kademe durdurma' ile cezalandırılan müdür yardımcısının İstanbul’a atandı.

Şırnak'ta Öğrencileri Tacizden Ceza Alan Müdür Yardımcısı İstanbul'a Atandı

BirGün gazetesinden Mustafa Bildircin'in haberine göre,Şırnak’ta, 30’dan fazla öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu ve cinsel içerikli mesajlar attığı gerekçesiyle açığa alınan Cizre Merkez Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı B.E’nin İstanbul’a atandığı iddiası doğrulandı.

Cizre Merkez Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı B.E’nin, çok sayıda öğrenciyi istismar ettiği ve öğrencilerine cinsel içerikli mesajlar attığı öne sürüldü. İddialar üzerine soruşturma başlatan Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) görevlendiği müfettişlerin hazırladığı raporun ardından B.E, Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edildi.

Müfettişlerin okul müdür yardımcısı hakkında hazırladığı raporda, “kesin ihraç” talep etmesine karşın B.E’ye, “bir yıl kademe durdurma cezası” verildi.
Milli Eğitim Bakanı Özer doğruladı

B.E’nin İstanbul’da bir okula atandığı iddia edilirken Bakan Mahmut Özer, HDP Şırnak Milletvekili Nuran İmir’in soru önergesine verdiği yanıt ile ilk kez iddiaları doğruladı.

Özer, Şırnak Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 19 Ekim 2019’daki yazısı kapsamında B.E’nin İstanbul’a atamasının yapıldığını ifade etti. “İlgili kişinin hizmetin gereği İstanbul iline ataması yapılmıştır” dedi. Özer’in yanıtında, B.E. hakkında, “bir yıl kademe ilerleme durdurulması” cezası verildiği, taciz iddiasının ise İstanbul 2. İdare Mahkemesi’nce soruşturulmaya devam edildiği kaydedildi. Öğrencisini taciz ettiği iddiasıyla soruşturması yargılanmasına devam edilen öğretmenin ‘yönetici’ olarak görevlendirildiği iddiası ise yalanlandı.