Abone Ol

Sinan Engin Özür Diledi, ROK'tan Hiç Ses Yok

Gökçeklerin sahibi olduğu Beyaz TV'de Sinan Engin ve Rasim Ozan Kütahyalı'nın askerlere yönelik sözleri tepki çekmeye devam ederken, Engin geri adım attı.

Sinan Engin Özür Diledi, ROK'tan Hiç Ses Yok

Sinan Engin geçen hafta TSK mensupları hakkında söylediği söz için özür diledi.  Sinan Engin, Beyaz TV'deki spor programında başçavuşlarla ilgili tepki çeken bir benzetmede bulunmuştu.

Engin "Hani bu askerde başçavuşlar vardır anladın mı? Evde fırçayı yerler gelirler erleri fırçalarlar, sonra bağırırlar. Biz askerdeyken bir tane bizde vardı, başçavuş abi. Dedik ya komutanım, yine evde fırçamı yedin geldin? Bu da böyle..." ifadelerini kullanmıştı.

Engin'in astsubaylar hakkındaki bu sözlerine Rasim Ozan Kütahyalı ise gülerek karşılık vermiş ve ikili büyük tepki toplamıştı.İkilinin programda astsubaylara karşı alaycı sözleri ve programda bulunan Rasim Ozan Kütahyalı'nın buna gülerek tepki vermesi büyük tartışmalara neden olmuştu.

Yaşanan olayın yankısı sürerken, Sinan Engin son programda özür diledi.

“Esprili askerlik olarak anlattım ben bunu. Ama bunu ben çoğul olarak kullandım. Burada da gülündü falan filan" diyen Engin, "Benim görüşüm de bellidir, milliyetçiliğim de bellidir.

Tamamıyla bu bir şansızlıktır" açıklamasında bulundu. Engin, "Benim milliyetçi duygularımı herkes bilir" derken, "Çok özür dilerim" diye belirtti.

Öte yandan, Rasim Ozan Kütahyalı'nın konuya dair sessizliği ise dikkat çekti. Engin'in sözlerine gülerek tepki veren ROK, özür dilemedi.