MedyaFaresi MedyaFaresi

Simit Sarayı'nın sahipleri kimler? Abdullah Kavukçu kimdir?

Ziraat Bankasının satın aldığı Simit Sarayı 2002 yılında, Haluk Okutur, Abdullah Kavukçu ve Mehmet Tarakçı tarafından kuruldu. Simit Sarayı’nın Yönetim Kurulu Başkanı ise Abdullah Kavukçu.

Eklenme: 13 Aralık 2019 20:00 - Güncelleme: 13 Aralık 2019 20:19

Simit Sarayı’nın sahibi kim?

İşadamı Abdullah Kavukcu; 2002 yılında Haluk Okutur ve Mehmet TARAKCI ile birlikte Simit Sarayını kurdu. 2009 yılında yeni bir yatırım olarak Türkiye’de ilk kez otoban Avm projesini gerçekleştirerek Parkshop Avm’yi hizmete açtı.

2012 yılında Simit Sarayı İcra Kurulu Başkanlığı görevini üstlenen Abdullah Kavukcu aynı zamanda Kavukcu Grup Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmekte, şirket bünyesindeki inşaat, gıda, yönetim ve danışmanlık gibi farklı is kollarıyla da faaliyet göstermektedir.

Bir dönem Simit Sarayı’nın reklamlarında oynadığı için firmanın Arda Turan’a ait olduğu sanılıyordu. Bununla birlikte Arda Turan’ın Simit Sarayına yakınlığı bilinmekteydi.

Simit Sarayı kendisine ait olduğu sanılan Arda Turan bu konuda Mart 2015 yılında Milliyet gazetesine verdiği bir röportajda sorulan “Simit yemeği sevdiğiniz söylüyorsunuz. Reklamlarında oynadığınız Simit Sarayı’na yatırım planınız var mı? “ sorusuna cevaben “Apo Ağabey (Simit Sarayı İcra Kurulu Başkanı Abdullah Kavukçu) ile çok iyi bir ilişkimiz var. Önümüzdeki günlerde bir kaç ortaklığımız olacak. Yurtdışında Simit Sarayı şubeleri açacağız” şeklinde cevap vermişti.

ABDULLAH KAVUKCU KİMDİR?

Abdullah Kavukcu, 1973'de Erzincan’da dünyaya geldi. İlkokulu ve ortaokulu Erzincan’da tamamladıktan sonra kazandığı Anadolu Lisesinde okumak için İstanbul’a geldi. Aynı zamanda ticareti öğrenmesi için babasının açtığı markette çalıştı. Daha sonra Kapalıçarşı’da ticari yaşamına devam etti. 

Kapalıçarşı’da edindiği ticeneyimleri sonrasında gerçekleştirdiği yatırımlarla adından söz ettirmeye başlayan Kavukcu’nun ismi o yıllarda iş hayatında yakaladığı başarılar ile anılmaya başladı.

Abdullah Kavukcu; 2002 yılında Haluk Okutur ve Mehmet TARAKCI ile birlikte Simit Sarayını kurdu. 2009'da yeni bir yatırım olarak Türkiye’de ilk kez otoban Avm projesini gerçekleştirerek Parkshop Avm’yi hizmete açtı.

2012'de Simit Sarayı İcra Kurulu Başkanlığı görevini üstlenen Kavukcu aynı zamanda Kavukcu Grup Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmekte, şirket bünyesindeki inşaat, gıda, yönetim ve danışmanlık gibi farklı is kollarıyla da faaliyet göstermektedir.

Evli ve 2 çocuk babası olan Abdullah Kavukcu iş hayatının yanı sıra farklı sosyal sorumluluk projelerinde de yönetici olarak yer almaktadır