MedyaFaresi MedyaFaresi

Sibel Can yeni albümü Hayat ile bomba gibi dönüyor: İşte şarkı sözleri

Sony Müzik Türkiye etiketiyle 14 Ağustos’ta tüm müzik marketlerdeki ve dijital platformlardaki yerini alacak olan Sibel Can, yine arşivlik albümü ile müzikseverleri sevindirecek.

Eklenme: 10 Ağustos 2020 23:44 - Güncelleme: 11 Ağustos 2020 00:07

Türkiye’nin en gözde sanatçıları arasında yer alan Sibel Can, iki yıl aradan sonra son yepyeni albümü ‘Hayat’la geliyor.

Muhteşem sesi ve yorumuyla şarkılarını dinleyicileriyle buluşturmak için gün sayan Sibel Can, yeni fotoğraflarıyla da uzun süre hafızalardan silinmeyecek.

Fotoğraf sanatçısı Zeynel Abidin’in objektifinin karşısına geçen Sibel Can, kostümlerindeki renk ve tasarım seçimleriyle de çağı yakalayan bir sanatçı olduğunu bir kez daha vurguladı.

Karantina dönemini en verimli geçiren sanatçılar arasında yer alan Sibel Can, bu dönemi yine müziğine yatırım yaparak geçirdi. Evine kurdurduğu stüdyosunda albümünün okumalarını tamamlayan güzel sanatçı birbirinden özel söz yazarı ve bestecilerin eserlerine hayat veriyor.

Albümde Sinan Akçıl imzası taşıyan ve albüme adını veren ‘Hayat’ın yanı sıra ‘En Büyük Aşkım’, ‘Takiptesin’, ‘Gösteri’, ‘Ah Be Yarim’, ‘İstanbul Sensiz’, ‘Yalnız Beni Sev’, ‘Bil Diye Söylüyorum’ ve ‘Hüznün Gemileri’ adlı yeni şarkılar yer alıyor.

Ünlü sanatçı ayrıca, Kenan Çallı’ya ait olan ‘Yine Sen’ adlı türküyü okuyarak, müzikseverlere büyük bir sürpriz yapacak.

Yazgın Kaçak, İrfan Özata, Kenan Çallı, Nurullah Genç, Volkan Bekçi, Beytullah Kılıç’ın söz ve bestelerini muhteşem yorumuyla dinleyicilerinin beğenisine sunacak olan Sibel Can’ın şarkılarının düzenlemesinde de Mustafa Ceceli ve Sezgin Gezgin imzaları bulunuyor.

Ünlü sanatçı çok yakında albümün çıkış şarkısı olarak, sözü ve müziği Sinan Akçıl’a ait olan, düzenlemesini Mustafa Ceceli’nin yaptığı ‘En Büyük Aşkım’ı sunacak.

En Büyük Aşkım

Baksana Bana
Aşıksın Ama
Bana Yetmiyor
Ben Seninle
Her Gün Yine
Ölecek Kadar Aşığım

Yalanım Yok Başkayım Sana Çok
Seni En Çok Seni En Çok
Ben Sevebilirim

Sen Hiç Gitme
En Büyük Aşkım
Çünkü Senle Yüz bin kere
İlk Aşkı Tattım

Ne Olur Gitme
Hiçbir Yere
Tek Büyük Aşkım
Çünkü Senle Yüz bin kere
İlk Aşkı Tattım

Biraz Önce Bana Yine
Bambaşka Baktın

Söz Müzik: Sinan Akçıl (Editör: Doğan Müzik)
Düzenleme: Mustafa Ceceli