Abone Ol

SGK uzmanı Özgür Kaya öldü mü? Özgür Kaya kimdir? Özgür Kaya hastalığı ne?

SGK Uzmanı Özgür Kaya’dan acı haber geldi. Kaya, akciğer yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü hastanede verdiği yaşam mücadelesini 52 yaşında kaybetti. Kaya katıldığı çeşitli kanallardaki programlarda, vatandaşa birçok kez bilgi içerikli yayınlar yapmıştı. Özgür Kaya’nın ölümü sevenlerini yasa boğdu.

SGK uzmanı Özgür Kaya öldü mü? Özgür Kaya kimdir? Özgür Kaya hastalığı ne?

ÖZGÜR KAYA KİMDİR? 

1972 Yılında Kütahya'nın Gediz ilçesinde doğdu. İlk ve ortaokulu Çavdarhisar ilçesinde tamamladıktan sonra, askerlik görevini tamamlamak üzere eğitimine ara verdi.

Askerlik sonrasında çalışma hayatına başladı ve aynı zamanda yarım kalan Eğitimini sürdürmek için Anadolu Üniversitesi işletme bölümüne girdi.

Eğitimini devam ettirirken aynı zamanda da özel bir şirkette ,Sosyal işler ve personel departmanında çalışma hayatına devam etti. Kısa süreli değişik hocalardan Sosyal Sigortalar (SGK) ve iş hukuku konularında Eğitimler aldı. 

En son Ali Tezel koordinatörlüğünde düzenlenen kapsamlı Sosyal Güvenlik Uzmanlığı eğitimini başarıyla tamamlayarak, Sosyal Güvenlik Uzmanı ünvanını kazandı. 

Sosyal Güvenlik Uzmanları derneği yönetim kurulu üyesi ve Eğitim işlerinden sorumlu genel sekreterlik görevinin yanısıra, özel bir şirkette iş hayatına devam etmekte olup, yerel gazetelerde köşe yazarlığı ve özel web sitesinde mevzuat ile ilgili konularda yazılar yazmakta, okuyucularından gelen sorulara cevaplar vermektedir.

Ayrıca Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yürütülen Uluslar arası meslek standarlarının oluşturulması çalışmalarına katılmaktadır.