Abone Ol

Sezgin Baran Korkmaz'ın Boya Sandığını Alan Vekil Ortaya Çıktı

Kara para aklama suçundan firari olan ve Avusturya’da tutuklanan Sezgin Baran Korkmaz’ın ayakkabı boyacılığından holding patronluğuna uzanan iş hayatı tekrar gündeme geldi.

Korkmaz'ın Boya Sandığını Alan Vekil Ortaya Çıktı

Odatv'de Gürkan Karakullukçu'nun haberine göre, Sezgin Baran Korkmaz’a ilk boya sandığını alan kişinin kim olduğu ortaya çıktı.

BOYA SANDIĞINI KİM ALDI?

Sezgin Baran Korkmaz’a ilk boya sandığını alan isim CHP Milletvekili Gürsel Tekin. Sezgin Baran Korkmaz'a ait boya sandığının detaylarını anlatan Tekin, şu şekilde konuştu:

"Sezgin Baran Korkmaz 1998'den bahsediyor. O dönem ben Kadıköy Belediye Başkan Yardımcılığı yapıyordum. Tam hatırlamıyorum. Nasıl olduğunu bilmiyorum. Kapıma gelen herkese yardımcı oluyorum. Kendisi de Karslı. Hemşerilik ilişkimden dolayı gelmiştir. Gelen hemşerilerime yardımcı olmaya çalışıyorum. Kendisiyle bir gün bir düğünde tanıştık. Kendisi de bana gelip ilk boya sandığını benim aldığımı söyledi. Fukaralığını tanıdım, zenginliğini bir türlü tanıyamadım."

"GELEN PARALARLA YARDIMCI OLMAYA DEVAM EDİYORUM"

Ayrıca "Gelen insanlara yardımcı olmaya da devam ediyorum" şeklinde konuşmaya devam eden Tekin, "Bir gün bir avukat yanıma geldi. 'Size yardımcı olmak istiyorum' dedi. Ben de kendisine iğrençleşen hakaretler hakkında benim adıma dava açabileceğini söyledim. Kendisi kabul etti. Sonrasında kendisine vekalet verdim. Ama bu davalardan gelen paraların öğrencilere, fakir fukaralara dağıtılmasını söyledim. 1 kuruş almadım. 600'ün üzerinde dava kazandık. 1000'in üzerinde dava da devam ediyor. Bunların çoğunluğunun da bizim lehimize sonuçlanacağı açık. Buradan gelen paralarla ihtiyacı olanlara yardımcı olmaya devam ediyorum" ifadelerini kullandı.