MedyaFaresi MedyaFaresi

Sezen Aksu'dan Hülya Avşar'a: Kızım siz geri zekalı mısınız?

Sahnelere veda edeceğini açıklayan Sezen Aksu'nun konserinde kendisine vokal yapar Rümeysa Tekkelioğlu hakkında söyledikleri dikkat çekti. Rümeysa Şubat ayında piyasaya çıkacak Yansın İstanbul şarkısıyla konsere damgasını vurdu.

Eklenme: 17 Ocak 2016 12:34 - Güncelleme: 10 Nisan 2016 06:46

Sezen Aksu geçen temmuzda Açıkhava Tiyatrosu’nda verdiği “Sezen’li Yıllar” konser serisinin devamını Volkswagen Arena’da getirdi. Sanatçı, ilk konseriyle önceki akşam mekânı hınca hınç doldurdu.

RÜMEYSA TEKKELİOĞLU FOTOĞRAFLARI

Beş sene önce “O Ses Türkiye” yarışmasına katılan ancak hiçbir jüri üyesini kendisine döndüremeyen Rümeysa Tekkelioğlu da Sezen Aksu’nun vokalisti olarak sahnedeydi. Aksu, o sese dönmeyen Hülya Avşar’ı diline doladı: “Bir gün evde oturmuş yarışmayı izlerken Rümeysa çıktı. Ama hiçbir jüri üyesi dönmedi. Bir gün sonra da Hülya Avşar’ı arayıp ‘Kızım siz geri zekâlı mısınız? Niye dönmediniz’ dedim. Hülya ‘Evet gerizekalıyız’ diye cevap verdi. Rümeysa beş senedir bekliyor. Sonunda önümüzdeki ay albümünü çıkarıyoruz.”

Rümeysa sahnede Yansın İstanbul şarkısını seslendirirken seksi danslarıyla gözlere de hitap etti.

Sezen Aksu, Delibal için o şarkıyı ilk kez yorumladı

Sanat hayatının 40’ıncı yılını kutlayan Aksu’nun “Bu yıl sahneleri bırakıyorum” açıklaması ise hayranlarını üzdü. “Artık yeter. Bir daha İstanbul’da sahneye çıkmayacağım. Önceden Belçika ve Hollanda için konser sözümüz vardı. Onlardan sonra sahneleri bırakıyorum. 40 sene size yeter” diyen Sezen Aksu bu konuşmanın ardından gözyaşlarını tutamadı. Salondan bir kişinin “Kalbin kırılmasın Sezen” diye seslenmesi üzerine sanatçı çarpıcı bir konuşma yaptı: “Kalbim kırılana kadar, memleket kırıldı. Ortadan ikiye ayrıldık. Dünyanın en fena şeyi oldu. Çaresiz bırakıldık. Bugünlere kalbimizi delen yıllardan geldik. Herkes tarafından tembihlendiğim için kontrollüyüm. Birkaç kere krizlere sebep oldum. Hep doğru bildiklerimi söyledim, ama bazen insanın dilini tutması gerekiyor. Ben önemli değilim ama benim yüzümden kimsenin başı yanmasın diye susacağım.”

Hülya Avşar ile Beren Saat arasındaki 7 fark