Abone Ol

Şeytanın aklına gelmez! İşte PKK'nın son kurnazlığı

rgütten kaçtığını söyleyerek güvenlik güçlerine teslim olan PKK'lı teröristin örgüt tarafından daha sonra kullanılmak amacıyla gönderildiği tespit edildi.

Şeytanın aklına gelmez! İşte PKK'nın son kurnazlığı

Şırnak'ın Güçlükonak ilçesinde PKK'dan kaçtığını söyleyip teslim olduktan sonra serbest bırakılan A.D.'nin kaldığı bir evde yapılan aramada Kalaşnikof tüfek, mermiler ile savunma tipi el bombaları ele geçirildi. A.D.'nin örgütten kaçmadığı, örgüt tarafından daha sonra kullanılmak amacıyla gönderildiği ortaya çıktı.

KAÇTI, TESLİM OLDU, SERBEST KALDI

Şırnak'ın Güçlükonak ilçesinde 9 Kasım 2014 günü PKK'dan kaçan A.D., Koçyurdu Jandarma Komutanlığı'na giderek teslim oldu. Teslim olduktan sonra serbest bırakılan A.D., Koçtepe köyündeki babası H.D.'nin evinde oturmaya devam etmeye başladı.

PKK'NIN YENİ TAKTİĞİ

Ancak İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü ile Güçlükonak Jandarma Komutanlığı ekipleri yaptıkları çalışmada A.D.'nin örgütten kaçmadığı, silah ve teçhizatı ile birlikte örgüt tarafından sonraki dönemlerde kullanılabilmek amacıyla bilerek gönderildiğini belirledi.

EVİNDEN CEPHANE ÇIKTI

Jandarma ekipleri A.D.'nin kaldığı babası H.D.'nin evinde yaptığı aramada 1 Kalaşnikof tüfek, tüfeğe ait 5 şarjör, 148 fişek, 2 savunma tipi fünyeleri takılı el bombası, 1 örgüt kıyafeti, 1 şarjörlük, 2 el bombası kütüklüğü ele geçirildi. Gözaltına alınan A.D. ile ilgili soruşturma sürüyor.

DHA