MedyaFaresi MedyaFaresi

Sevinç Erbulak’tan yurt dışında yaşayıp EVET diyen vatandaşlara teklif…

Referandum sonrası yurt dışı seçim sandıklarının yüzde 99,4’ü açıldıktan sonra, gurbetçilerden yüzde 59.1 'evet' çıkması herkesi şoke etti.

Eklenme: 18 Nisan 2017 18:53 - Güncelleme: 18 Nisan 2017 18:54

Sevinç Erbulak'da yurt dışında yaşayıp, gönül rahatlığıyla 'evet' diyenleri Türkiye'ye davet etti. Hem de her şeyini paylaşmaya hazır olduğunu ekleyerek...
16 Nisan’da oylanan Başkanlık Sistemi referandumunda Yüzde 51.18 ile EVET çıktı. Sonuçların açıklanmasından sonra, CHP, 2,5 milyon oyun şaibeli olduğunu iddia ederken; Yüksek Seçim Kurulu, mühürsüz oyları geçerli sayarak tartışmanın ateşini fitilledi. Ancak asıl şaşırtan yurt dışında yaşayan gurbetçilerden çoğunlukla evet oyu çıkması oldu. Oyuncu Sevinç Erbulak, sosyal medya hesabından yabancı ülkelere yerleşmiş vatandaşlarımıza Türkiye’de yaşama teklifte bulundu.
GURBETÇİLERE BÜYÜK TEKLİF

Erbulak, sosyal medya hesabından şunları paylaştı:
Öncelikle yurt dışında yaşayan ve referandumda gönül rahatlığıyla evet diyenleri, akrabam olsalar adlarını da yazardım ama hiç yok hem de şu koskoca dünyada yani; buraya davet ediyorum. Yaşamaya. Paylaşmaya. Her şeyimi. Benim evimde kalabilirler. Çok sayıda gelen olursa ev de kiralayabilirim. Sorun yok. Bence burası oralardan daha güzel çünkü.
YAZIMDA MÜHÜR DE YOK AMA…

Sonra, çocukluğumu düşünüyorum; dertlerimi; beni uyutmayan nedenlerin tümümü; hatırlayabildiğim kadarıyla tabii, çocukluk öyle kolay hatırlanmıyor, ha deyince gelmiyor artık çünkü, sevindiğim şeyleri, hayalini kurduklarımı filan, bir de şimdiki çocuklara bakıyorum, fiyuuuuu aramızdaki dağlar kadar farka bayılıyorum, ölüyorum; bitiyorum.
Onları bu denli vicdanlı ve akıllı yapan, bunu yaparken de bunun hiç farkında olmayanlara teşekkürü borç biliyorum. Var olun. Her şey, karşıtıyla var. Yazımda mühür de yok ama olsun, başka birinin yazmadığı veya yazımın dışarıdan geldiği ispatlamazsa bana aittir ne de olsa. Mühür de ne ki?