Abone Ol

Sergen Yalçın'dan Maç Sonrası Açıklama: Toparlayamıyoruz

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, 4-0 yenildikleri Giresunspor maçı hakkında açıklamalarda bulundu.

Sergen Yalçın'dan Maç Sonrası Açıklama: Toparlayamıyoruz

Spor Toto Süper Lig'in 14. haftasında Beşiktaş sahasında Giresunspor ile karşı karşıya geldi. Siyah-beyazlılar taraftarı önünde sahadan 4-0'lık mağlubiyetle ayrıldı. Karşılaşmanın ardından Sergen Yalçın açıklamalarda bulundu.

Sergen Yalçın, Giresunspor maçı sonrası istifa ile ilgili sorulan soruya "Başkan ile oturup bir durum değerlendirmesi yapacağız. Gidişat hiç iyi değil. Ben bu camianın insanıyım. Beşiktaş’ın gerçeklerini biliyorum” dedi.

Yalçın kötü gidişatla ilgili "Durumu toparlayamıyoruz" dedi.

Beşiktaş taraftarından hezimetin ardından tepki: 'Sergen buraya, hesap ver taraftara'

Beşiktaş'ın Giresunspor'a 4-0 yenildiği maçın ardından Sergen Yalçın'ın yaptığı açıklamalardan satır başları:

"Neden böyle oldu derken, açıklaması kolay değil. Bu maçın açıklaması çok zor. Kader, kısmet demek lazım. Böyle bir maç herkese kolay kolay nasip olmaz. Futbolda düşüşler olabilir ama toparlamak lazım. uzun süreli düşüşler büyük zarar verir.

SERGEN YALÇIN: BİR TÜRLÜ DURUMU TOPLAYAMIYORUZ

Bir türlü durumu toparlayamıyoruz. Dönüş yakalayamadık. Sorumlusu benim. Üzgünüz, böyle olmasını istemezdik. Futbol bazen insanı başka yerlere götürebiliyor. Geçen sezonun tam tersini yaşıyoruz. Çok normal durumda değiliz.

İşin içinden çıkamıyoruz. Çözüm bulamıyoruz. İşler iyi gitmiyor. Taraftarlardan özür dileriz. Onlar birçok şeyi hak ediyor. Onlara bu sene istediklerini veremedik, sorumlusu benim.

Takımın psikolojisi de çok düştü. İyi başlıyoruz ama kaleye gelen ilk top, penaltı oluyor. VAR ve hakem arkadaşlar hemen devreye giriyor. Bizim lehimize devreye girmiyorlar. Bu tip hakemler, Türk futbolunda olmamalı. Statlarda büyük kaoslar olur. Bunu kaybettiğimiz için söylemiyorum.

Genel olarak Beşiktaş'a karşı çok tepki var. Kenarda hissediyoruz. Geçen hafta penaltı verilmedi, VAR devreye girmedi. Bugün VAR iki pozisyonda devreye girdi ve koskoca bir camia çöpe atılabiliyor. Oyun artık sahada oynanmıyor. TV'de oynanıyor. Buna çok üzülüyorum.

"BEN OYNAMIYORUM"

Mert Günok'un çapraz bağları gitti diye düşünüyorum.

Beşiktaş büyük camiadır, altından kalkar. Taraftar takımı ayağa kaldır diyor ama ben oynamıyorum. Oyuncuların daha fazlasını yapması gerekiyor. Takım ancak böyle ayağa kalkar."

İSTİFA SORUSUNA YANIT

Sergen Yalçın, istifa ile ilgili soruya "Başkan ile oturup bir durum değerlendirmesi yapacağız. Gidişat hiç iyi değil. Ben bu camianın insanıyım. Beşiktaş’ın gerçeklerini biliyorum” dedi.