Abone Ol

Selvi: CHP Liderine Hapis Tehdidi Beni Rahatsız Etti

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, "CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na hapis tehdidinin kendisini rahatsız ettiğini" söyledi.

Selvi: CHP Liderine Hapis Tehdidi Beni Rahatsız Etti

Selvi, "Kılıçdaroğlu hapse girecek mi" başlıklı yazısında, "Allah korusun. Durup dururken neden hapse girsin? CHP Genel Başkanı’nın hapse girmesinin bedelini Türk demokrasisi ödeyebilir mi? Ana muhalefet lideri konuştuğu için dokunulmazlığı kaldırılıp hapse atılacak olsa ilk olarak ben karşı çıkarım" düşüncesini dile getirdi.

Selvi, "Peki bu iş nereden çıktı? Hakkındaki fezleke Meclis’e gelince Kılıçdaroğlu, 'Erdoğan beni hapse attırmak istiyor' konulu bir video çekti. Bahçeli’den de 'Çıksın mahkeme karşısına, versin üzerine atılı suçlamaların hesabını. Dolandırıcı tosuncuk nasıl bedel ödeyecekse Kılıçdaroğlu da ödesin. Kılıçdaroğlu kendine güveniyorsa dokunulmazlığının kaldırılmasına bizzat kendisi önayak olmalı, karar sürecini bizatihi kendisi başlatmalıdır. Söz veriyorum, ilk kez CHP’ye destek vereceğiz, onlara ‘tamam’ diyeceğiz' çağrısı gelince CHP liderine hapis tehditi beni rahatsız etti" ifadelerini kullandı.