Abone Ol

Pelikancılar panikte: Selman Öğüt devleti göreve çağırdı

AKP içindeki 'Pelikan' diye anılan ekibin önde gelen isimlerinden olduğu iddia edilen Selman Öğüt, Aydın Ünal'ın "Pelikan yeni FETÖ'dür" çıkışı üzerine büyük tepki göstererek yetkili mercileri harekete geçmeye çağırdı.

Pelikancılar panikte: Selman Öğüt devleti göreve çağırdı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın eski metin yazarı ve eski AKP Ankara Milletvekili Aydın Ünal'ın 'Pelikan' denilen ekiple ilgili yeni çıkışı, yine aynı ekiple anılan Selman Öğüt'ü çok kızdırdı.

Sözkonusu ekibin "yeni FETÖ' olduğunu söyleyen Ünal, Twitter hesabından "Pelikan Örgütü, Cumhurbaşkanını savunan değil, onun arkasına saklanarak, Anayasal suç işlemeye kadar varan kirli işler çeviren bir örgüttür. Erdoğan ve AK Parti’yi paçasından tutup aşağı çekmektedir. Son hadiseler de bunu zaten ispat etmiştir." demişti.

Pelikancılar panikte: Selman Öğüt devleti göreve çağırdı - Resim: 1Erdoğan'ın eski danışmanı Aydın Ünal: Pelikan örgütü yeni FETÖ'dür

Selman Öğüt ise bunun üzerine yetkili mercileri "acilen harekete geçmeye" çağırdı. Ünal'ı sözleri için "Çok tehlikeli bir provokasyon!" diyen Öğüt, "Fetö kadar tehlikeli bir örgüt varmış! Anayasal suçlar işliyorlarmış! Cumhurbaşkanı da bu suçlara alet ediliyormuş! Devletin yetkili merciileri acilen harekete geçmeli! Suç uydurmak bir suçtur! Halk arasında endişe, korku ve panik yaratmak suçtur!" ifadelerini kullandı.

Pelikancılar panikte: Selman Öğüt devleti göreve çağırdı - Resim: 2

Cumhuriyet