Abone Ol

Selin Şekerci kimdir? Erdoğan'a ne dedi?

Selin Şekerci kimdir, aslen nereli, kaç yaşında ve Selin Şekerci Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ne dedi soruları merak konusu oldu. Oyuncu Selin Şekerci Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesi ile hakim karşısına çıktı.

Selin Şekerci kimdir? Erdoğan'a ne dedi?

Twetlerini Erdoğan Cumhurbaşkanı olmadan önce yazdığını belirten Selin Şekerci'nin duruşması ertelendi.

Selin Şekerci kimdir, aslen nereli, kaç yaşında ve Selin Şekerci Erdoğan'a ne dedi soruları merak konusu oldu.

Güzel ve başarılı oyuncu Selin Şekerci, Erdoğan hakkında attıkları twetler nedeniyle dün hakim karşısıma çıktı.

2013 yılında sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla 4 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılanan oyuncu Selin Şekerci, 3 Mayıs'ta hakim karşısına çıktı.

Selin Şekerci'nin avukatı, müvekkilinin eski savunmalarını tekrar ettiğini belirterek, olaydan dolayı pişman olduğunu söyledi. Hakim, dosyayı incelemeye alarak kararını açıklamak üzere duruşmayı erteledi.

İstanbul 44. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, sanık Selin Şekerci avukatı Nail Gönenli ile katıldı. Sanık Selin Şekerci kimlik sorgusunda, mesleğinin oyunculuk olduğunu, halen çalışmadığı için düzenli bir geliri olmadığını belirtti.

Hakim, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatı aracılığıyla şikâyetinden vazgeçtiğini hatırlatarak, savcılık tarafından 9 Mart 2017'de ifadesinin alındığını bu ifadeye eklemek istediğii bir şey olup olmadığını sordu. Sanık Selin Şekerci de "Ekleyecek hiçbir şeyim yok" dedi.

Selin Şekerci twitter hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Emine Erdoğan hakkında, Bunların hepsi, bu yalanlar, sahtekarlıklar ve gidişleri yıllar sonra film olacak ve ben Emine Erdoğan'ı oynamaya talibim" yazmıştı. Şekerci'nin bu paylaşımı büyük tepki almıştı.

Şekerci'nin avukatı: "Olaydan dolayı pişman"

Şekerci'nin avukatı Nail Gönenli ise söz konusu tweet'lerin Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanı olmadığı dönemde atıldığını belirterek "Her tweet'in kendi içerisinde değerlendirilmesinin yapılması gerekmektedir. Bir kısmı başkasının mesajıdır. Sanığın atılı hakaret suçuna ilişkin eylem gerçekleşmemiştir. Sanık suç kastıyla hareket etmemiştir. İyi niyetli olan ve olaydan dolayı pişmanlığı olan sanığın bu durumunun dikkate alınmasını talep ediyorum. Cumhurbaşkanı'nın şikayetten vazgeçmiş olması da göz önünde bulundurularak değerlendirme yapılmasını talep ediyoruz" dedi. Mahkeme, Selin Şekerci'nin bir dahaki duruşmalara katılmasına gerek olmadığı yönünde karar verdi. Dosyanın karar için incelemeye alınmasına hükmedilerek duruşma ertelendi.

SELİN ŞEKERCİ KİMDİR?

Selin Şekerci, 1 Haziran 1988 yılında İzmir, Karşıyaka'da dünyaya gelmiştir. Şekerci, 8 yaşına kadar bale eğitimi almış ardından tiyatro kursuna gitmiştir. İzmir Devlet tiyatrolarında çocuk oyunlarında rol almıştır. 18 yaşına geldiğinden de İstanbul’a taşınmış ve dizi, reklam filmlerinde rol almaya başlamıştır.

Selin Şekerci, ilk olarak Turkcell ve Panda gibi reklam filmlerinde rol almış ardından ilk profesyonel oyunculuk kariyerine Yönetmenliğini Onur Tan'ın yaptığı dizinin başrolünde Orhan Kılıç ve Çağla Kubat yer aldığı Sağır Oda adlı dizi ile başlamıştır. Burada başarısını gösteren Selin Şekerci, ardından dönemin reyting rekorları kıran Kavak Yelleri dizisinde kısa sahnelerde rol almıştır. Artık ekranların tanınan yüzü olmaya başlayan güzel oyuncu, en büyük çıkışını Özge Özpirinçci, Alper Saldıran, Rojda Demirer gibi başarılı isimlerin rol aldığı Melekler Korusun adlı dizi ile yapmıştır.

Benim İçin Üzülme, Leyla ile Mecnun, İzmir Çetesi gibi dizilerde de rol alan Selin Şekerci, en son Kaçak Gelinler isimli dizide rol aldı. Dizide Şekerci başrolü, Deniz Baysal ve Açelya Topaloğlu ile paylaştı. Dizi, evlenme aşamasındayken nikah masasından kalkan kızların İstanbul'a taşınmalarını anlattı. Sinema filmlerinde de yer alan Selin Şekerci, Ay Büyürken Uyuyamam isimli filmde canladırdığı Leyla karakteri ile büyük ilgi topladı. Filmde, Ayça Bingöl, Hazal Kaya, Fırat Çelik ve Fırat Tanış gibi başarılı oyuncular yer aldı.

Selin Şekerci, son olarak 2017 yılında Fox TV ekranlarında yayınlanmaya başlayan Çoban Yıldızı dizisinde Zühre karakterini canlandırmıştır.

Selin Şekerci'nin rol aldığı dizi ve filmler;

2006 – Sağır Oda
2007 – Kavak Yelleri
2009-2010 – Melekler Korusun
2011 – Ay Büyürken Uyuyamam (Sinema Filmi)
2011 – Canım Abi
2011 – 2012 – Leyla ile Mecnun
2011 – İzmir Çetesi
2012/2014 – Benim İçin Üzülme
2014 – Kaçak Gelinler
2015/2016 - Acı Aşk
2016 - Rengarenk
2017 - Çoban Yıldızı