Abone Ol

Selahattin Demirtaş için ilk beraat kararı verildi

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Mardin'in Midyat ilçesinde yargılandığı örgüt propagandası davasından beraat etti. Demirtaş için verilen ilk beraat kararı oldu.

Selahattin Demirtaş için ilk beraat kararı verildi

Edirne F Tipi cezaevinde tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında, Mardin'in Midyat İlçesinde açılan, 'Terör örgütü propagandası yapma' davasında beraat kararı verildi.

DAVAYA DEVAM EDİLDİ

Diyarbakır'da sürdürülen soruşturma kapsamında tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında, geçen yıl Şırnak'ın Cizre ilçesinde hendek-barikat operasyonları nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edilirken yaptığı konuşmadan dolayı, Mardin'in Midyat İlçesi Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 'terör örgütü propagandası yapma' suçundan açılan davaya bugün devam edildi.

SEGBİS YOLUYLA KATILDI

HDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan ve avukatların hazır bulunduğu duruşmaya Edirne F Tipi Cezaevinde bulunan Selahattin Demirtaş da Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi yoluyla katıldı.

İLK BERAAT KARARI OLDU

Demirtaş ve avukatların savunmasından sonra kararını açıklayan mahkeme, 'suçun yasal unsurları oluşmadığından' beraat kararı verdi. Bu, hakkında 102 fezleke bulunan ve dokunulmazlığı kaldırıldıktan sonra yargılanmasına başlanan Demirtaş için verilen ilk beraat oldu.