Abone Ol

Seçim Yenilgisi Alan Erdoğan Şimdi Ne Yapacak? AKP'li İsim Bilinmeyenleri Anlattı

. AKP'nin önemli bir ismi halktv.com.tr'ye konuştu. Murat Kurum tercihinde yanlış yaptıklarını söyleyen AKP'li isim, "Cumhurbaşkanımız önce yardımcılarını değişecektir. Kabinede de büyük bir değişiklik yapılacaktır" dedi.

Seçim Yenilgisi Alan Erdoğan Şimdi Ne Yapacak? AKP'li İsim Bilinmeyenleri Anlattı

Seçimin ardından AKP'nin yıllar sonra ikinci parti olması gündemin en önemli maddelerinden. AKP'nin kaybetmesinin nedenlerini ve bundan sonraki sürecin parti içerisinde nasıl ilerleyeceğini AKP'li önemli bir isim anlattı.

"Sessiz kitle bize ayar verdi" diyen AKP'li isim, "Seçmenimiz, '2019'da İstanbul'da CHP'ye verdim. Cumhurbaşkanlığı'nda seçimi ikinci tura bıraktım. Ancak bundan bir ders çıkarmadınız' dedi. Bizim seçmen sandığa gitmemiş. Sağlam bir boykot var. Bir kısmı ise sandığa gidip oyunu yakmış. Sandıklarda çok fazla boş pusulayla karşılaştık. Bu bizim çok rastladığımız bir şey değildi" dedi.

 'Bu seçmenin bize son uyarısı'
"AKP oyları Yeniden Refah Partisine mi kaydı" diye sorduğumuz AKP'li isim, "Aday bazlı Yeniden Refah Partisi'ne bir yönelim var. Ama çok değil. Buradan şunu anlayabiliriz. Her şeye rağmen seçmenin Ak Parti'yi gözden çıkarmadığını düşünüyoruz. Seçmen partinin yeniden güncellemesini istiyor. Ama bu bize seçmenden son uyarı" diye konuştu.

'İmamoğlu ile polemiğe gir' dediler
"Murat Kurum İstanbul için parlak bir aday değildi" diyen AKP'li isim, "Murat Kurum, Ekrem İmamoğlu ile sahada mücadele edecek birisi değildi. Teyfik Göksu, İmamoğlu ile baş edebilirdi. Ancak Göksu'ya Kürt olduğu için itiraz edildi. Keşke Göksu aday yapılsaydı. Karadenizlileri de Cumhurbaşkanımız ikna etseydi. Ayrıca seçim çalışmalarında Kurum önce projelerini anlatıyordu. Ancak baktılar böyle olmayacak, bu kez, 'İmamoğlu ile polemiğe gir' dediler. Ancak Kurum onu da beceremedi. Fazla beyefendi kaldı.