Abone Ol

Seçim sonrası FETÖ'den ilk mesaj: Akıbetinden endişe etmeyenin...

FETÖ lideri Gülen’in örgüte yakın hesaplarında yayımlanan ve paylaşılan videosunda, kendi tabanına verdiği mesajlar dikkat çekti.

Seçim sonrası FETÖ'den ilk mesaj: Akıbetinden endişe etmeyenin...

FETÖ lideri Fethullah Gülen, 24 Haziran seçimlerinden sonra ilk defa konuştu.

Gülen’in örgüte yakın hesaplarda yayımlanan ve paylaşılan videosunda, kendi tabanına verdiği mesajlar dikkat çekti.

“YÜREĞİ HER ZAMAN KORKUYLA TİR TİR TİTREMELİ”

Konuşmasının çoğunda “korkudan” bahseden FETÖ lideri Gülen şu ifadeleri kullandı:

“İnsan, ümitsizliğe düşmemeli fakat yüreği her zaman korkuyla tir tir titremeli ki, ötede titremesin. Buyuruyor Hazreti Rûh-u Seyyidi’l-enâm; burada öyle bir havf, haşyet ve akıbet endişesi ile ağlamayan gözler, öbür tarafta gözlerin bilmem neye döndüğü, tırnakların neye döndüğü yerde -öyle bir tabir ile ifade buyuruyor- şakır şakır gözyaşı dökecekler.”

“AKIBETİNDEN ENDİŞE ETMEYEN İNSANIN, AKIBETİNDEN ENDİŞE EDİLİR!”

Konuşmasında “İnsan, akıbetinden endişe duyuyorsa, endişe duyduğu şeyden emin olur. Akıbetinden endişe etmeyen insanın, akıbetinden endişe edilir!..”diyen FETÖ lideri Gülen, “İnsan, hayatı boyunca, Hazreti Gazzâlî mülahazasıyla, hep korku içinde tir tir titremelidir. Hak Dostu gibi, ‘Ger beni bu günahlarla tartarsa Hazreti Deyyân / Kırılır arsa-i Mahşer’de arş-ı mizân.’ demelidir. O, ‘Rahman’ diyor; şairin o mevzudaki mülahazasına saygı duyuyorum.” ifadelerini kullandı.

“ÖYLE SÜRPRİZ ŞEYLER İNSANIN KARŞISINA ÇIKAR Kİ…”

FETÖ lideri Fethullah Gülen “Öyle sürpriz şeyler insanın karşısına çıkar ki, bir künde ile, bir el-ense ile insanı yere serer; farkına varamaz insan, hafizanallah. ‘Korktuğumuz şeylerden sıyânet buyur bizi! Korkmadığımız, fakat korkulacak şeyler vardır, onlardan da bizi himâye buyur!’” dedi ve şunu kaydetti:

“Şeytan önden geliyor: Bir yönüyle, ileriye matuf şeyler mevzuunda, içine türlü türlü şeytanlıklar atıyor senin. Öleceksin, kabre gireceksin, Berzah hayatı var, Berzah’ın kendine göre projektörleri var, Mizan hayatı var, Mahşer hayatı var, Terazi var, kantar var, Sırat var, açılacak Cennet kapıları var veya Cehennem kapıları var. O 'dinî siyaset' falan diyenlerden bir tanesi, çok yakın bir arkadaşımıza -belki hâlâ burada, şu anda içinizdedir- bir şey söylüyor. 'Ben dindarım; esasen dini hayata hâkim kılmak istiyoruz. Kanunlarla bunun etrafında surlar ördürmek suretiyle ilişilmesini engellemeye çalışıyoruz!' iddiasında bulunan o şahsa, arkadaşımız dünya, ukbâ, ahiret, hesap, mizan falan anlatınca, o diyor ki: 'Yahu siz gönlünüzü çok uzak şeylere bağlamışsınız; asıl mesele, bu dünya!' Şimdi bakın, şeytan ileriye matuf, insanı kör haline getiriyor.”

(OdaTV)