Abone Ol

Savcılığın kin ve tahrik soruşturması açtığı Ümit Özdağ isyan etti

Ankara Cumhuriyet başsavcılığı Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ hakkında soruşturma açtı. Suriyeliler başta olmak üzere sığınmacılarla ilgili sarf ettiği sözleri soruşturma konusu edilen Özdağ, "Bunları söylemek ve 13 milyon sığınmacı ve kaçağı geri yollamak için siyasi mücadeleye devam edeceğiz" diyerek karara tepki gösterdi.

Savcılığın kin ve tahrik soruşturması açtığı Ümit Özdağ isyan etti

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ hakkında soruşturma başlattı. Özdağ hakkındaki soruşturmanın "Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme" ve "Yanıltıcı bilgiyi alenen yayma" suçlamalarından başlatıldığı öğrenildi. 

Sosyal medya hesabından kararı paylaşan Özdağ, paylaşım yaparak karara tepki gösterdi:

"Türkiye’de 13 milyon sığınmacı ve kaçak var. Bunlara on milyarlarca dolar harcadık ve harcıyoruz. Erdoğan’ın yanlış politikalarından dolayı ülkemizde emperyalizmin her an istismar edebileceği bir sosyolojik yapı oluştu. Göç enflasyonu azdırdı, pahalılığı ve işsizliği artırdı. Sınırlarımız delik deşik oldu. Gençlerimiz uyuşturucu batağında. Bir çok gencimiz sığınmacılar tarafından öldürüldü. Suriyeliler Türklerde. 3 kay hızlı artıyor. Bunları söylemek ve 13 milyon sığınmacı ve kaçağı geri yollamak için siyasi mücadeleye devam edeceğiz. Beni hapse atmakla korkutamazsınız. Bu güzel ülkenin Lübnan ve Suriye olmaması için verdiğimiz mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceğiz.”