Abone Ol

Sarallar Operasyonunda Gelişme: Necati Şaşmaz Hakkında Flaş İddia!

İstanbul merkezli 13 ilde Sarallar adıyla bilinen suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda aralarında ünlü iş insanı ve Beşiktaş Spor Kulubü'nün eski yöneticisi Erdal Acar'ın da bulunduğu 119 şüpheli gözaltına alınmıştı. Operasyon Kapsamında ünlü isimlerin ifadeleri alınmıştı. İşte detaylar...

Sarallar Operasyonunda Gelişme: Necati Şaşmaz Hakkında Flaş İddia!

Sarallar adlı suç örgütüne yönelik operasyonda kritik gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Operasyon kapsamında Erdal Acar da dahil pek çok isim gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan 119 kişiden 31'i bugün adliyeye sevk edildi.

Öte yandan oyuncu Erkan Petekkaya, Aylin Coşkun, Kurtlar Vadisi'ndeki Polat Alemdar rolüyle hafızalara kazınan Necati Şaşmaz ve eski futbolcu ve spor yorumcusu Sinan Engin'in yanı sıra birçok isim soruşturma kapsamında ifadeleri alınmak üzere Emniyet'e çağrılmıştı.

Ünlü isimlerin olayla bağlantısı merak konusu olurken olayın perde arkasına ilişkin yeni ayrıntılar da gün yüzüne çıktı. Necati Şaşmaz'ın örgütle bağlantısındaki 'nafaka' iddiası ayrıca dikkat çekti.

13 İLDE EŞ ZAMANLI OPERASYON
İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube ekipleri, Sarallar grubu olarak bilinen suç örgütü üyelerine İstanbul merkez olmak üzere Yalova, Kocaeli, Manisa, Muğla, İzmir, Antalya, Sakarya, Trabzon, Tekirdağ, Samsun, Ankara ve Artvin illerinde çok sayıda adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyonda aralarında iş adamı Erdal Acar’ın da bulunduğu 119 kişi gözaltına alındı.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİLER
Gözaltına alınan şüphelilerden 31’i emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. 

ÜNLÜLER ARASINDA UZLAŞTIRMA MASASI
Öte yandan Sarallar operasyonu hakkında başlatılan soruşturma kapsamında ünlülerin neden Emniyet'e ifade vermeye çağrıldığıyla ilgili çarpıcı iddialar ortaya atıldı.

NTV'de yer alan habere göre, örgütün iş dünyasının ve sanat camiasının aralarında anlaşmazlık yaşayan ünlü isimlerini uzlaştırmak amacıyla mahkeme kurduğu öne sürüldü. İddiaya göre, örgüt lideri Erdal Acar anlaşmazlıkların çözülmesi için komisyon karşılığında görüşmeler yapılmasına önayak oluyordu.

Görüşme masasına çağrılıp uzlaşmaya varmayan kişiler ise Acar tarafından tehdit edilerek yıldırılmaya çalışılıyordu.