Abone Ol

Şansal Büyüka Milliyet'ten Ali Koç Yazısı Yüzünden Ayrılmış

Gazeteci Şansal Büyüka, Milliyet gazetesinde son kaleme aldığı yazıda Ali Koç'a ilişkin yazısının yayımlanmamasının ardından istifa ettiğini açıkladı. Büyüka, kendisine sorulmadan yazının çıkarıldığını belirterek, "Bunu kendime yapılan saygısızlık olarak gördüm ve 9.15'te istifa ettim" ifadelerini kullandı.

Şansal Büyüka Milliyet'ten  Ali Koç Yazısı Yüzünden Ayrılmış

Büyüka, 343 Digital kanalında Milliyet gazetesinden istifa sürecini anlattı. Büyüka, şunları söyledi:

"Milliyet'te haftada bir, ligin genel panoramasını yapan tam sayfa yazılar hazırlıyorum. Son yazımda Ali Koç ile ilgili bir yazı yazdım. İçinde eleştiri de var, destek de var. Sınırları zorlayan bir yazı değil. Hiç öyle bir yanı yok. Sakıncalı bir tarafı yok editöryel açıdan. İlk baskı çıktı, bana da gazetenin provası geldi.

Gördüm, yazı manşet altında gayet güzel kullanılmış. Sabah kalktım, baktım yazı yok gazetede. Gözlerime inanamadım. Ben yanlış mı görüyorum acaba dedim. Sağa sola sordum, Anadolu şehirlerindeki dostlarımı aradım, gazetede var. Editörümü aradım, haberi yok, Tayfun Bayındır'ı aradım, haberi yok. Belli ki yukarıdan gelen, yönetimsel belki yazı işleri...

Yazı çıkarılmış. Nezaketen bana haber verme yok, yazının olmadığını sabah görüyorum. Bunu kendime yapılan saygısızlık olarak gördüm ve 9.15'te istifa ettim."