Abone Ol

Şahan Gökbakar'dan Rusya Ukrayna Krizine İlişkin Paylaşım

Şahan Gökbakar da Montrö açıklamaları sonrası sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Şahan Gökbakar'dan Rusya Ukrayna Krizine İlişkin Paylaşım

Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar "Boğaziçi ve Çanakkale boğazlarının kapatılması çağrısında bulunuyoruz" ifadelerini kullandı. Komedyen Şahan Gökbakar da Montrö açıklamaları sonrasında sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu.

"GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE SADIK KALINMALI"

Atatürk'ün "Yurtta sulh, cihanda sulh" sözünün olduğu bir fotoğrafıyla Twitter hesabından paylaşım yapan Gökbakar, şu ifadeleri kullandı;

"Montrö'ye güçlü bir şekilde sadık kalmalı ve Atatürk'ün bu sözünü hiç unutmamalıyız."

Şahan Gökbakar'dan Rusya Ukrayna Krizine İlişkin Paylaşım - Resim: 1

Ünlü komedyen Twitter paylaşımında "Yanı başımızdaki bu işgal ve savaş, ülkemizi de çok kötü etkileyecek. Rusya açıkca yanında yer almayan herkese hesap kesecek. Buğdaydan tut, petrole birçok temel şeyi Rusyadan ithal eden bir ülkeyiz. Bakalım nasil etkileneceğiz hep beraber yaşayıp göreceğiz. Hakkımızda hayırlısı" notunu da yazdı.

"ONLARIN BAŞINA GELEN, YARIN HERKESİN BAŞINA GELEBİLİR"

Gökbakar bir sonraki paylaşımında ise Ukrayna halkının yanında olduğu mesajını verdi. Gökbakar, "2022 yılında, dünyanın gözünün önünde, ülkeleri, başka bir ülke tarafından işgal edilen masum Ukrayna halkının yanındayım. Bugün onların başına gelen, yarın herkesin başına gelebilir" ifadelerini kullandı.

Şahan Gökbakar'dan Rusya Ukrayna Krizine İlişkin Paylaşım - Resim: 2

Şahan Gökbakar Kimdir ?

Şahan Gökbakar, 22 Ekim 1980; İzmir, Türk komedyen ve oyuncu, Recep İvedik tüm serilerinin yapımcısı, senaristi, oyuncusu.

Şahan Gökbakar , okul hayatına Ankara'da başladı ve ilk, orta, lise öğrenimini ODTÜ Koleji'nde tamamladı. ODTÜ Koleji'nden 1997-1998 eğitim döneminde Sosyal Bilimler Bölümü'nü bitirdi. 1998 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü'ne 350 kişi arasında ilk dörde girerek
başladı ve bu bölümden 2002 yılında mezun oldu. Babası Osman Selçuk Gökbakar, Şahan'ın 8. yaş gününde (22 Ekim 1988) günü bir trafik kazasında hayatını kaybetti.

Kariyeri

Mezuniyeti'nden sonra İstanbul'a yerleşen Gökbakar, bir süre çeşitli reklam seçmelerine katılarak şansını denedi. Sonrasında "Zıbın" isminde bir program hazırladı ve bu program 2003'ü 2004'e bağlayan yılbaşı gecesi tv8'de yayınlandı. Zıbın programında çoğu reklam ve olayları alaya alırken mizah ve düşünceyi birleştirmişlerdir. Ayrıca TRT 1'de pazar günleri canlı yayınlanmış "7. Gün" programında beş hafta boyunca sunuculuk yaptı.Ardından daha önce Kamil Güler'in sunduğu Zoka isimli gizli kamera yarışma programının sunuculuğunu ve oyunculuğunu yapmaya başladı ve 13 bölüm devam ettirdi.

Zoka'dan sonra yine tv8'de Alper Mestçi ile beraber "Dikkat Şahan Çıkabilir" isminde bir antimedya-skeç şov hazırladı ve bir sezonu 15 bölüm ile geride bıraktı. Özellikle yaptığı Recep İvedik, Bülent Binbaş ve Küçük Oskar tiplemeleriyle ilgi çekti.2007 yılında NTV'de yayınlanan Kime Diyorum Ben adlı reality show programını hazırlamıştır. 22.02.2008 tarihinde vizyona giren ve Dikkat Şahan Çıkabilir programındaki tiplemelerden biri olan Recep İvedik filmi Türk sinema tarihinde en fazla izlenen filmlerden biri olmuştur.
Ayrıca Kanal 1'de 4 bölüm olarak rol aldığı Kolay Gelsin adlı doğaçlama sitkom yayınlanmıştır. Eylül 2016'da Halkbank reklam filmi çekmiştir.

Özel Hayatı

Selin Ortaçlı ile evli olan Şahan Gökbakar'ın Deniz Efe adında bir oğlu, Ela isminde bir kızı bulunmaktadır.

Sinema filmleri

Gen Tecrit Hastası
Recep İvedik Recep İvedik
Recep İvedik 3 Recep İvedik
Celal ile Ceren Celal
Recep İvedik Recep İvedik
Osman Pazarlama Osman Şaşmaz
Recep İvedik 5 Recep İvedik

Televizyon programlar
Dikkat Şahan Çıkabilir (tv8 ve atv) (2005)
Leyt Nayt Şov: Kime Diyorum Ben (NTV) (2006)
Zoka (tv8 ve Show TV) (2004)
Kolay Gelsin (Kanal 1) (2008)
Engin Jurnal (tv8)