Abone Ol

SADAT'tan Bu Vatanı Türkiye Düşmanlarına Sandıkta Teslim Etmeyiz Tweeti! Hemen Sildiler

SADAT yöneticisi Ersan Ergür, "Bu vatan kanla alındı, kanla savunuluyor. Bu vatanı Türkiye düşmanları ile işbirliği yapanlara sandıkta teslim etmeyiz... Etmeyeceğiz! Vatan sağ olsun" dedi gelen tepkilerin ardından paylaşımı sildi ve yeni bir açıklama yaptı

SADAT'tan Bu Vatanı Türkiye Düşmanlarına Sandıkta Teslim Etmeyiz Tweeti! Hemen Sildiler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "terörist yetiştiriyorlar" dediği ve seçim güvenliği konusunda işaret ettiği Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SADAT) yöneticisi Ersan Ergür, "Bu vatanı Türkiye düşmanları ile işbirliği yapanlara sandıkta teslim etmeyiz..." ifadelerine ilişkin olarak açıklama yaptı. 

Ergür, yaptığı ilk paylaşımında "Bu vatan kanla alındı, kanla savunuluyor. Bu vatanı Türkiye düşmanları ile işbirliği yapanlara sandıkta teslim etmeyiz... Etmeyeceğiz! Vatan sağ olsun..." ifadelerini kullandı. SADAT yöneticisi, gelen tepkilerin ardından bu mesajını sildi.

CHP Parti Meclisi Üyesi Eren Erdem’in “Şahıs SADAT kurucusudur. Darbe imasında bulunmuştur. Resmi seçim sonuçlarını tanımayacakmış… Kayıtlara geçsin” şeklindeki ifadelerinin ardından Ergür, yeni bir paylaşım yaptı.

Ergür, şu ifadeleri kullandı:

"Böyle bir niyetimiz olduğuna dair iftiraya uğramış ve bunu şiddetle reddetmişken vazgeçip bir tweetle güya iddiaları haklı çıkarmaya karar verdim öyle mi? Eğer öyleyse neden sileyim? Kastım milletin ferasetiyle sandıkta bana göre yanlış olacak bir seçim yapmayacağına inancımdı."