Abone Ol

Sabah’ta üst düzey ayrılık mı var? Hükümet medyasında metal yorgunluğu!

Medyaradar, yaptığı özel haberde Sabah Gazetesi Ekonomi Müdürü'nün 2 ay izne çıkarıldığı ve izin bittiğinde de yolların ayrılacağını iddia edildi. İşte o haber;

Sabah’ta üst düzey ayrılık mı var? Hükümet medyasında metal yorgunluğu!

Geride bıraktığımız seçimlerde oy oranını korusa da büyükşehirleri kaybederek büyük bir yara alan AK Parti iktidarında kabine ve parti içinde revizyona gideceği konuşuluyor.

Ancak değişikliğin parti ve kabinenin çok daha ötesine giderek hükümete yakın yayın organlarındaki bazı isimleri de içine alabileceği iddiaları gündeme geldi.

Medyaradar’ın ulaştığı bilgilere göre: Sabah Gazetesi Ekonomi Müdürü Şeref Oğuz, son yazısını 2 Nisan’da yazdıktan sonra 2 ay süreyle izne çıkarıldı.

Oğuz’la izin dönüşü yolların ayrılacağı ve hükümetin kanayan yarası haline gelen ekonomi ile ilgili haberleri yönetecek yeni bir ismin bu koltuğa getirileceği öne sürülüyor.

Şeref Oğuz kimdir?

1955 yılında Bayburt'ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Trabzon'da tamamladı. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra aynı fakültede İstatik ve Sosyal Siyaset disiplinlerinde master ve ekonomi alanında doktora derecesi aldı. Doktora sonrası Londra Üniversitesi’nde ”Sufficent Knowledge” konusunda araştırmalar yaptı.

Gazetecilik hayatına 1970 yılında Sabah Gazetesi’nde başlayan Oğuz, eğitiminden sonra Tercüman Gazetesi Ekonomi Yönetmenliği görevi ile meslek hayatına geri döndü.

Sırasıyla Günaydın Gazetesi Bölge Gazeteleri Yayın Sorumluluğu, Meydan Gazetesi Ekonomi Yönetmenliği, Milliyet Gazetesi Ekonomi Yönetmenliği ve Kanal 6 ve Yeni Yüzyıl tepe yöneticiliği görevlerinde bulundu.

16 yıldan buyana bilgi ekonomisi, yeni ekonomi ve değişim yönetimi üzerine araştırmalar yapan Şeref Oğuz, Internet Society kurucularındandır. Internet’te ilk büyük Türk gazetesi Milliyet.com projesini yönetti.

1996 Haziran’da dünyanın ilk sanal mitingini gerçekleştirdi. Son 2 yıldır bilgisayar destekli eğitim için geliştirdiği “Her Okula Internet” projesine yoğunlaştı.

Bedensiz özgürlük ve sanal kültür üzerine sayısız makale, yazı ve söyleşisi bulunan Oğuz 1996’dan bu yana Anadolu’da KOBİ’lere yönelik Yeni Ekonomi Konferansları vermektedir.

1999 yılında Koç Holding Yeni Ekonomi danışmanlığı görevine getirilen Oğuz, Sabah Gazatesi’nde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Şeref Oğuz, Ulusal Rekabet Araştırmaları Kurumu, Türkiye Zeka Vakfı Yönetim Kurulu, Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu, Internet Kurulu üyesi ve Meclis Bilgi Grubu parlamento dışı üyesidir.

Evli ve 2 erkek çocuk babasıdır.

Medyaradar