Abone Ol

Sabah Yazarından Dikkat Çeken İddia: FETÖ'nün Önde Gelen 50 İsmi Türkiye'ye Gönderilecek

Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür bugünkü köşe yazısında önemli bir iddia ortaya attı. Övür, firari FETÖ’cülerden bazılarının Türkiye’ye gelip teslim olacağını açıkladı.

Dikkat Çeken İddia: FETÖ'nün Önde Gelen 50 İsmi Türkiye'ye Gönderilecek

Mahmut Övür “FETÖ’nün Rus muhalif Navalny planı” başlıklı yazısında örgütün yeni provokasyon planını yazdı.

50 FETÖCÜ TÜRKİYE’YE DÖNÜYOR

Mahmut Övür yazısında kaçak FETÖ’cülerden 50’sinin Türkiye’ye dönüp teslim olacağını açıkladı:

“İlk duyduğumda inanamadım. Biliyorsunuz, FETÖ Türkiye'nin son 40 yılında devletin kılcal damarlarına kadar girdiği için, olup bitenlere hâkim bir yapıydı. Bu yüzden de planladığı 17-25 Aralık ve 15 Temmuz darbe girişimleri başarısız olunca, önemli üst düzey FETÖ'cülerin büyük çoğunluğu yakalanmadan yurtdışına kaçtı.

Şimdi bu kaçak FETÖ'cülerden 50'sinin Türkiye'ye dönüp teslim olacağı söyleniyor. "Öyle şey olur mu?" dediğinizi duyar gibiyim. Ama karşımızda dünyanın en şeytani örgütü, o örgütü kullanan karanlık bir yapı varsa, her şey mümkün. İkisi de Türkiye'nin kaosa sürüklenmesi için her şeyi yapar.”

NAVALNY ÖRNEĞİ

Mahmut Övür bu olay için Navalny örneğinin verildiğini yazdı. Övür’ün aktardığına göre Türkiye’ye gönderilecek 50 FETÖ’cü tutuklandıktan sonra ABD ve AB devreye girerek Türkiye’ye “insan hakları” üzerinden yüklenecek:

“Tabii olayın asıl planlayıcısı ise FETÖ'yü de kullanan o karanlık yapı... Bu yüzden Rus muhalif Aleksey Navalny örneği veriliyor. Denilen şu: FETÖ'nün önde gelen 50 ismi Türkiye'ye gönderilecek, adamlar tutuklanacak ve ülkede kaosun fitili ateşlenecek. Böylece bir yandan ABD ve AB devrede olacak, gelen FETÖ'cülerin "insan hakları" gerekçe gösterilip Türkiye'ye yüklenilecek, diğer yandan örgütte cezaevindeki yandaşlarına "sizi unutmadık" mesajı verilecek.”

BENZER BİR YAKLAŞIM RUSYA’DA DENENDİ

Mahmut Övür Prof.Dr.Hasan Köni’nin Navalny olayındaki değerlendirmelerine de yer verdi:

Benzer bir yaklaşımı Rus muhalif Navalny ile de denediler. O günlerde Prof. Dr. Hasan Köni, şöyle bir değerlendirme yapmıştı:

"Şu anda ABD'deki yeni yönetim, Rusya ile insan hakları konusunda ve Karadeniz'deki alanlarda mücadele edecek. Silahlanma yarışlarından sonra en pahalı olan şey bu. Böylece Rusların bu konulara odaklanması gerekecek."

BİR DİĞER HEDEF HAPİSTEKİ FETÖCÜ’LERE GÜVEN MESAJI

Mahmut Övür yazısında bu operasyonun bir hedefinin de hapisteki FETÖ’cülere güven mesajı vermek olduğuna dikkat çekti:

“Son günlerde bir hayli gündem olan Trump'ın eski Ulusal Güvenlik Danışmanı, Türkiye düşmanı neocon John Bolton ile FETÖ'cü eski CHP Milletvekili Aykan Erdemir'in kurucusu oldukları Türkiye Demokrasi Projesi hayra alamet değil. Bu kirli hesabın bir parçası olarak kurulduğuna şüphe yok.

Uzun süredir bu kirli yapıyla mücadele eden Kafkasya Vakfı Başkanı Hayati Küçük, çok özel bir noktaya dikkat çekiyor:

"Kaç kişi gelir bilemem ama şunu yapacaklar: Hem Batı kamuoylarında bilinen hem de cezaevlerindeki örgüt militanlarına güven verecek isimler seçilecek. Mustafa Özcan, Mustafa Yeşil ve Ekrem Dumanlı gibi..."