Abone Ol

Sabah yazarı: İYİ Parti ile yakınlaşma ihtimali var

Hükümete yakın Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür, bugünkü “Resepsiyonda ne konuşuldu?” başlıklı yazısında, resepsiyondaki İYİ Parti kulislerini aktardı.

Sabah yazarı: İYİ Parti ile yakınlaşma ihtimali var

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Sarayında resepsiyon verildi. Resepsiyona birçok siyasetçi ve tanınan isim katıldı.

Katılanlar arasında en çok dikkat çeken isim İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener oldu. Akşener ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın el sıkıştığı kare sosyal medyada çok konuşuldu.

Hükümete yakın Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür, bugünkü “Resepsiyonda ne konuşuldu?” başlıklı yazısında, resepsiyondaki İYİ Parti kulislerini aktardı.

Mahmut Övür, “Külliye'deki resepsiyon alanına girdiğimde, çevreme biraz da dünle bugünü buluşturan o ruha sahip çıkanlar gözüyle baktım. Sürprizler de vardı, ilginç isimler de... Eskilerden Başbakan Tansu Çiller, eşi Özer Çiller ve Yıldırım Akbulut oradaydı. Ama gözler daha çok mevcut siyasi parti liderlerindeydi. Devlet Bahçeli, Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu, Doğu Perinçek, Mustafa Destici ve Önder Aksakal katılan liderlerdi. Katılmayan ve özellikle manidar karşılanan isim ise cumhuriyetin kurucu partisi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ydu” ifadelerini kullandı.

“İYİ PARTİ İLE CUMHUR İTTİFAKI ARASINDA YENİ BİR İLİŞKİ OLABİLİR Mİ?”

“Bu tabloda ilgi çeken isim Meral Akşener'di” diyen Mahmut Övür, şöyle devam etti:

“Başkan Erdoğan, katılan bütün liderlerle görüştü ama Akşener'le samimi el sıkışması bir hayli ilgi çekti. Bunun bir nedeni CHP'yle hareket etmesiyse bir diğer nedeni de son dönemde siyasi kulislerde yoğun biçimde konuşulan İYİ Parti- Cumhur İttifakı'nın yakınlaşma ihtimaliydi.”

Mahmut Övür’ün, İYİ Parti ile ilgili şu satırları dikkat çekti:

“Siyasetle ilgili merak edilen ‘Yeni bir partiye ihtiyaç var mı?’ sorusuyla, yukarıda da sözünü ettiğim ‘İYİ Parti ile Cumhur İttifakı arasında yeni bir ilişki olabilir mi?’ sorusuydu.

Siyasetçilerin genel yaklaşımı şuydu: ‘Önümüzde seçimsiz en az 3 yıl var ve her şey hızlı değişiyor. Öngörmek çok zor.”

Yazının tamamı için tıklayın