Abone Ol

Son Dakika: RTÜK'ten FOX'a Ağır Para Cezası: Yüzde 3

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), muhalif kanallara ceza vermeyi sürdürüyor. Kurum iktidarın sopasını muhaliflere gösterdiği iddiasıyla tepki çekmeye devam ediyor.

Son Dakika: RTÜK'ten FOX'a Ağır Para Cezası: Yüzde 3

Bugün olağanüstü toplanan RTÜK, cumhurbaşkanına hakaret suçlamasıyla tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş'ın konuk olduğu TELE1'in Demokrasi Arenası’na 5 hafta program durdurma ve yüzde 5 para cezası,  FOX TV Ana Haber Sunucusu Selçuk Tepeli'nin açıklamaları nedeniyle de FOX TV'ye de yüzde 3 para cezası verildi.

Son Dakika: RTÜK'ten FOX'a Ağır Para Cezası: Yüzde 3 - Resim: 1RTÜK Başkanı Bu Tablo İçin mi FOX'u Hedef Aldı? AKP'nin Kalelerinde Dindar Seçmen FOX Haber İzliyor

Cezaları RTÜK üyesi Okan Konuralp sosyal medya hesabından duyurdu. Konuralp şunları kaydetti:

"RTÜK, “Toplumu kin ve düşmanlığa tahrik ettiği; nefret duyguları oluşturduğu” iddiasıyla Uğur Dündar’ın sunduğu Demokrasi Arenası’na 5 hafta program durdurma ve %5 para cezası cezası verildi. Ceza, yorumları nedeniyle tutuklanan Gazeteci Sedef Kabaş’ın konuk olduğu program için…

RTÜK Başkanının açıklamaları ile Kabaş’ın gözaltına alınmasına gösterilen tepkilere sahne olan ikinci yayın nedeniyle de yayıncı kuruluş TELE1’e ek olarak % 3 para cezası daha verildi.

RTÜK Başkanı Şahin'in basın etiğine uymamakla itham ettiği Selçuk Tepeli’nin yorumları gerekçe gösterilerek Fox için de % 3 para cezasına hükmedildi.

Sezen Aksu'nun yorumladığı Kemal Burkay'ın dizelerine atfen son sözüm:Hiç merak etmeyin!İklim değişecek,Akdeniz olacak. Gülümseyin!"