MedyaFaresi MedyaFaresi

RTÜK'ten Nasuh Mahruki'ye Suç Duyurusu

RTÜK AKUT Kurucu Başkanı Nasuh Mahruki hakkında suç duyurusunda bulundu. RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Mahruki’nin “YÖK de RTÜK gibi, TRT gibi ve Cumhuriyet düşmanları tarafından ele geçirilmiş pek çok kurumumuz gibi düpedüz Cumhuriyet düşmanları hesabına çalışıyor” sözlerine tepki gösterdi.

Eklenme: 12 Şubat 2021 17:37 - Güncelleme: 12 Şubat 2021 18:40

Eski AKUT Başkanı Nasuh Mahruki, YÖK’ün en çok ilahiyat fakültelerine kontenjan ayırdığına ilişkin bir haberi paylaşarak, “Çünkü YÖK de RTÜK gibi, TRT gibi ve Cumhuriyet düşmanları tarafından ele geçirilmiş pek çok kurumumuz gibi düpedüz Cumhuriyet düşmanları hesabına çalışıyor. Ortak amaçları emperyalizmin de amacı; Cumhuriyeti ve orduyu zayıflatmak, halkı bilinçsizleştirmek ve TC’ni dönüştürmek” dedi.

Mahruki’nin paylaşımına tepki gösteren RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, “Nerede durduğu, ne olduğu belli olmayan, geçmiş hırslarının esiri olan birinin devletimizin güzide kurumlarını alçakça hedef göstermesine müsaade etmeyiz. Hukuki süreci başlatarak suç duyurusunda bulunduk.

RTÜK Başkanı ve çalışanları olarak Cumhuriyetimizin, milletimizin hizmetindeyiz” diye ona yanıt verdi. Mahruki hakkında RTÜK’ün suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.