Abone Ol

RTÜK, Fatih Altaylı'nın Yardım Programına İzin Vermedi

Gazeteci ve programcı Fatih Altaylı, üç televizyon kanalından ortak yayınlanan programda depremzedeler için afet bölgesine yardım kampanyası düzenleneceğini aktardı.

RTÜK, Fatih Altaylı'nın Yardım Programına İzin Vermedi

Altaylı, planın 'son dakikada', Radyo Televizyon Üst Kurulu tarafından gelen 'talimatla', 'bunu yapmayın' dendiğini aktardı.

Fatih Altaylı, HaberTürk, Show TV ile birlikte Bloomberg HT ekranlarından ortak yayınlanan Bire Bir Deprem Özel programında yardım toplanacağını, bunun son dakikada RTÜK tarafından engellendiğini aktardı.

Altaylı şunları söyledi:

"Aslında biz bu akşam başka bir şey planlamıştık. Bu akşam yardım ve destek programı yapmak istiyorduk. Sanatçılar, sporcular, ülkeden ve yurtdışından. Bilim adamları, iş insanları. Depremdeki bir kısım ihtiyaçları gidermek için bir kampanya yapacaktık. Amacımız konteyner evler alabilmekti. Bir kaç bin tane bile olsa sağlamak için.

Son dakikada bize dediler ki, RTÜK'ten gelen bir talimatla, 'bunu yapmayın' dendi. Ortak bir yayın olacakmış galiba, bilemiyoruz. Uymak zorunda olduğumuz kurallar var ne yazık ki, katılsak da katılmasak da."