Abone Ol

RTÜK Başkan Yardımcısı Merve Dizdar'ı hedef aldı: Önce ülkene saygı duymayı bileceksin

RTÜK Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, Cannes Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'nü alan Merve Dizdar'ı hedef aldı.

RTÜK Başkan Yardımcısı Merve Dizdar'ı hedef aldı: Önce ülkene saygı duymayı bileceksin

Nuri Bilge Ceylan imzalı "Kuru Otlar Üstüne"deki performansıyla; Cannes Film Festivali'nde En İyi Kadın Oyuncu ödülü Merve Dizdar'ın oldu.

Dizdar, şu sözleri kullandı:

"Filmde canlandırdığım Nuray karakteri inandığı şeyler ve varoluşu için mücadele veren ve bu uğurda bedeller ödemek zorunda bırakılmış bir kadın. Onu tanımak ve anlamak için uzun uzun çalışmak isterdim ama ne yazık ki yaşadığım coğrafyada bir kadın olmak Nuray’ın ve Nuraylar’ın duygusunu doğduğum günden beri ezbere bilmeyi gerektiriyor. Ödülü Nuray ve onun gibi kadınların mücadelesine güç verebilmek için, kendine layık görülenlere boyun eğmeyip eyleme geçen, bu uğurda her şeyi göze alan ve ne olursa olsun umut etmekten vazgeçmeyen tüm kız kardeşlerime ve Türkiye’de hak ettiği güzel günleri yaşamayı bekleyen tüm mücadeleci ruhlara armağan ediyorum."

"TEBRİK EDİLESİ BİR YANI YOK"

RTÜK Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, konuya ilişkin Twitter'dan şu ifadeleri yazdı: 

Uslu, "Önce kendi ülkene saygı duymayı öğreneceksin Merve Dizdar. Sonra da bu ülkenin tüm vatandaşlarından aldığın ödül için tebrik bekleyebilirsin. Ülkesine saygı duymayanın aldığı ödülün de tebrik edilesi bir yanı yoktur" ifadelerini kullandı.