MedyaFaresi MedyaFaresi

RTÜK ATV ve Esra Erol’a neden jet hızıyla ceza veremediğini açıkladı:

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, ATV’de Esra Erol'un programında yayınlanan çarpık ilişkilerle ilgili eleştirilere yanıt verdi. Muhalif kanallara anında ağır cezalar yağdıran, ekran karartan RTÜK, konu ATV olunca izliyoruz demekle yetindi.

Eklenme: 28 Eylül 2020 08:38 - Güncelleme: 28 Eylül 2020 08:45

Sosyal medyada ve bazı basın organlarında 'toplumun ahlak yapısını' bozmakla eleştirilen program için bir paylaşımda bulunan RTÜK, hak etmedikleri bir kampanyaya maruz kaldıklarını ifade ederek, "RTÜK, görevinin başındadır. Bahse konu programla ilgili gerekli inceleme de Başkanlığımızın talimatıyla uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır" dedi.

RTÜK'ten yapılan yazılı açıklamada, "Son günlerde bir TV programcısının yayını nedeniyle Üst Kurulumuz töhmet altında bırakılmakta ve 'RTÜK nerede?' benzeri sorular, gerek basın aracılığıyla gerekse sosyal medya üzerinden dile getirilmektedir. Milli ve manevi değerlerin korunmasına azami özen gösteren RTÜK, bazı çevrelerin oluşturmaya çalıştığı algıyla hak etmediği bir kampanyaya maruz kalmaktadır" denildi.

RTÜK'ün görev başında olduğunu vurgulanan açıklamada "7/24 devam eden yayınları takip eden ve gereğini yapan RTÜK, görevinin başındadır. Bahse konu programla ilgili gerekli inceleme de Başkanlığımızın talimatıyla uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır" ifadelerine yer verildi.