Abone Ol

Erdoğan Bayraktar ile Röportaj Yapan Gazeteci Konuştu: Kendisi Onayladı

Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile yaptığı röportajı anlatan gazeteci Altan Sancar, "Ses kaydı aldım ama kendimi garantiye almak için haberi önceden Erdoğan beye de gönderdim. 'Bunlar benim sözlerimdir, yayınlayabilirsin' diye habere onay verdi" ifadelerini kullandı.

Erdoğan Bayraktar ile Röportaj Yapan Gazeteci Konuştu: Kendisi Onayladı

Gazeteci Altan Sancar, Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar ile yaptığı röportajın hikayesini RS FM’de Atilla Güner’le Akşam Postası’na anlattı.

Sancar, "Ben kerpetenle ağzından kelimeler alabilir miyim diye umuyordum ama 'Beni attılar’' cümlesini kurdu. 'A'dan Z'ye doğrudur' konusunda daha ben sormadan Erdoğan bey anlatmaya başladı. Ben kendisine 'Bunları yazabilir miyim?' dedim ve Erdoğan bey de, 'Değiştirmeyeceksen, çarpıtmayacaksan yaz, çarpıtmazsan Allah razı olsun, çarpıtırsın da diyebileceğim bir şey yok" dedi.

Erdoğan Bayraktar ile Röportaj Yapan Gazeteci Konuştu: Kendisi Onayladı - Resim: 1

"DEĞİŞTİRME YOKTUR, YAYINLAYABİLİRSİN"

"Ses kaydı var ama kendimi güvenceye almam gerektiğini düşündüm bu yüzden Erdoğan Bayraktar'a haberin deşifresini gönderdim, kendisi okudu. Bu söyleşinin yayınlanacağı mecraları da aktardım. 15 dakika sonra bana döndü ve 'Benim söylediklerimdir, herhangi bir değiştirme yoktur, yayınlayabilirsin’' dedi."

RÖPORTAJ SONRASI FLAŞ PAYLAŞIM

Söz konusu röportajda geçen itiraflar kamuoyunu çalkalarken, Erdoğan Bayraktar Twitter hesabından yaptığı paylaşımla ile "geri adım attı" yorumlarına neden oldu.

Erdoğan Bayraktar'dan yeni açıklama! 'Tarafsız gözle okuyan herkes...'Gündem

"ERDOĞAN BEY AKLANMAK İSTİYOR"

Bayraktar'ın "Tapeleri ve teknik takip tutanaklarını tarafsız gözle okuyan herkes, dosyanın ne kadar boş olduğunu ve ne kadar zalimce hazırlandığını anlayacaktır" sözlerini değerlendiren Sancar, şu ifadeleri kullandı:

"Erdoğan bey röportaj sonrasında attığı tweette aslında yalanlamıyor. Benimle olan sohbetinden ben şunu anlıyorum; 'Evet o tapeler var, benimle ilgili kısmı doğrudur.' Anladığım kadarıyla Erdoğan bey, 'hırsızlık, rüşvet' suçlamasıyla yaşamak istemiyor, aklanmak istiyor.

Konuşmamızdaki son mesajı, 'Seninle yakınlaşabiliriz' yani seninle oturup sohbet edebiliriz şeklindeydi ben de olup bitenlerin üzerine ileride konuşmak istediğimi dile getirdim."

"BU HABER BUNU GEREKTİRDİ"

Yayından sonra Twitter hesabından açıklama yapan Sancar, "Haberi yayınlamadan önce Erdoğan Bey'e ilettim ve onayladı. Ama altını çizerek söylemek isterim, haber kaynağına haberi yollayıp onay almak, tasvip ettiğim bir yol değil. Daha önce bunu isteyenlere 'Haberi yapmaktan vazgeçtim' demişliğim vardır. Fakat bu haber, bunu gerektirdi" ifadelerini kullandı.