Abone Ol

Rıdvan Dilmen'den Süper Lig için flaş öneri!

NTV Spor'a konuşan spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, koronavirüs nedeniyle ertelenen liglerin yeniden başlatılmasına karşı olduğunu belirtti. Dilmen, önümüzdeki sezon için de öneride bulundu.

Rıdvan Dilmen'den Süper Lig için flaş öneri!

Eski Fenerbahçeli futbolcu ve spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, pandemi sonrasında Türk futbolunun geleceği ile ilgili NTV'ye açıklamalar yaptı.

Önümüzdeki sezon 1 yıllığına Play-Off sistemine geçilmelidir diyen Dilmen, ''Yoğun trafik olacak yetişmez şimdi. Ama önümüzdeki sezon için düşünüyorum. Dünya ekonomisi her geçen gün kötüye gidecektir.” dedi.

İşte Dilmen'in NTV'ye yaptığı açıklamalar:

"UEFA'nın tek derdi Şampiyonlar Ligi ile Avrupa Ligi'ni seneye oynatmak. UEFA'nın derdi ekonomi, Fransa bu sene oynatmazsa bile ben PSG'yi Şampiyonlar Ligi'nde oynatırım diyor. FIFA ayrı düşünüyor mesela aralarında çözeceklerdir. Fiziklerini korumak için antrenmanlar başlar, kendi aralarında sağlık olayını çözer, önlem alırlar.

Maskeyle futbol mu olur Allah aşkına? Bunun neyini tartışıyorsunuz. Parayı düşündükleri için her yolu söylüyorlar. Ben kararı futbol ailesi verecektir diye düşünüyorum. Futbolcuların fiziki olarak iyi durumda olması için antrenmanlara başlaması lazım.

BEN OYNANMASINDAN YANA DEĞİLİM

Evde çalışmak ile sahada çalışmak arasında fark var. İlla oynansın diyorsanız ben oynanmasından yana değilim. FIFA başkanı geçen açıklama yaptı. 5 değişiklik olsun diye, benim aklımda da vardı o ben de düşünüyordum. Olması lazım mantıklı. Tükürme olayı nedir ya tükürene sarı kart, bu olmaz imkansız bir olay. Saçma bir konu olmuş.

F.BAHÇE VE BEŞİKTAŞLILAR OYNANMASIN DER

Bugün Beşiktaş, Fenerbahçe taraftarına sorsan, oynanmasın der. Tabii ki öncelikle sağlık için söyler ama hedefsiz kaldığı için de söyler. Karmakarışık bir durum var.

Önümüzdeki sezon 1 yıllığına Play-Off sistemine geçilmelidir. Yoğun trafik olacak yetişmez şimdi. Ama önümüzdeki sezon için düşünüyorum. Dünya ekonomisi her geçen gün kötüye gidecektir.”

TFF’DEN PROTOKOL AÇIKLAMASI

Türkiye Futbol Federasyonu resmi internet sitesi aracılığıyla bir duyuru yaparak Türkiye’de liglerin tamamlanması ihtimaline yönelik hazırlanan ‘Futbola Dönüş Öneri Protokolü’nü açıkladı.