Abone Ol

Rıdvan Dilmen'den Gündem Yaratan Asgari Ücret Sözleri Hakkında Açıklama

Rıdvan Dilmen, gündem yaratan "Ben hiç bir parayı küçümsemem! Bugün asgari ücretli çalışan milyonlarca insanlar var, 8 bin liraya çalışan insanlar var" sözleri hakkında açıklamada bulundu.

Rıdvan Dilmen'den Gündem Yaratan Asgari Ücret Sözleri Hakkında Açıklama

Hollanda-Türkiye maçının ardından yaptığı "Ben hiç bir parayı küçümsemem! Bugün asgari ücretli çalışan milyonlarca insanlar var, 8 bin liraya çalışan insanlar var" değerlendirmesi için yeni bir açıklama yaptı. Dilmen, sosyal medyada 'asgari ücreti 8 bin lira sanıyor' denilerek tepki toplayan sözleri için, Twitter hesabı üzerinden cevap verdi.

Dilmen şunları söyledi: "Benim dün akşam milli maç sonunda yaptığım yorumun saçma sapan yere  çekildiğini şaşkınla okudum! Ülkemizde milyonlarca asgari ücretle çalışan vatandaşlarımız var (tabii ki bekar, evli, çocuklu farklı olmak üzere). Ne kadar aldıklarını bilecek kadar insanımıza saygı gösterebilecek kadar milli bir kişiyim! 8 bin lira konusu alt yapılarda çalışan teknik adamlar için kullandığım cümleydi!! Ne dediğimi gayet iyi bildikleri halde manipüle edildiği için açıklama yapma gereksinimi duydum!! Şenol Güneş dahil hayatımda kimsenin kazandığı para benim gündemimde olmadı! Olmaz da! Allah herkese önce sağlık, sonra istediği kadar para versin, helalse! ki ! Şenol hocanın kazandığı anasının ak sütü gibi helal olsun. Rabbim de inşaallah asgari ücretin 8 bin lira olduğu günleri görmek nasip etsin. Herkese sevgi, saygılarımla..."

Rıdvan Dilmen'den Gündem Yaratan Asgari Ücret Sözleri Hakkında Açıklama - Resim: 1