MedyaFaresi MedyaFaresi

Nagehan Alçı Bile Kocası ROK'u Savunamadı

Rasim Ozan Kütahyalı ile Kübra Par arasında yaşanan ve karşılıklı çok ağır ifadelerin kullanıldığı Orhan Pamuk kavgası sonrası tavrı merak edilen Nagehan Alçı, kocasının değil kendisi gibi Habertürk yazarı olan Par’ın yanında olduğunu açıkladı.

Eklenme: 30 Ocak 2021 10:53 - Güncelleme: 30 Ocak 2021 12:30

Rasim Ozan Kütahyalı ile Kübra Par arasında yaşanan ve karşılıklı çok ağır ifadelerin kullanıldığı Orhan Pamuk kavgası sonrası tavrı merak edilen Nagehan Alçı, kocasının değil kendisi gibi Habertürk yazarı olan Par’ın yanında olduğunu açıkladı.

Bugünkü köşesinde, Orhan Pamuk’la çektirdikleri fotoğrafın hikayesini anlatan Habertürk yazarı Nagehan Alçı, eşinin bu fotoğrafı paylaşmasını da, Kübra Par için kullandığı ifadeleri de doğru bulmadığını vurgulayarak, “Ben Kübra’nın yanındayım” ifadesini kullandı.

“ERZİNCANLI ‘NO NAME’ KIZCAĞIZ”

Rasim Ozan Kütahyalı-Nagehan Alçı çiftinin Orhan Pamuk’la çektirdikleri fotoğraf üzerine başlayan polemiği, Habertürk’teki köşesine taşıyan Par, "Rasim Ozan Kütahyalı’ya karşı duyulan öfke nedeniyle Orhan Pamuk neden linç ediliyor anlamış değilim” yazmış, Kütahyalı da Twitter hesabından Par’ı hedef alarak, “Bu arada konvansiyonel medyada da operasyonel bazı yazılar var! Orhan Pamuk gibi büyük  bir değeri manşetlerden alçakça defalarca linç ettir, sonra Erzincan Sabahat Hanım Lisesinde okumaktan utanıp saklayan "No Name" bir kızcağıza tam aksi yönde yazılar yazdırt. Buna kumpas denir” mesajını paylaşmıştı.

“DÜŞTÜĞÜN ÇUKURDAN ORHAN PAMUK DA ÇIKARAMAZ”

Par’ın Rasim Ozan Kütahyalıyı yerden yere vuran, "Kimseden talimatla yazı yazmadım, yazmam. Kendinle karıştırma, kumpas işini sen iyi bilirsin. Senin gibi nefret edilen bir isim olacağıma, böyle iğrenç bir şöhretim olacağına, no-name olmayı tercih ederim.

Erzincanlı olmaktan, orada okumuş olmaktan niye utanayım? Aksine gurur duyuyorum. Yoksa Boşnaklara yaptığın gibi onlara da hakaret mi edeceksin? Düştüğün çukurdan seni çıkarmak için Orhan Pamuk’la fotoğraf paylaşmak falan yetmez. Çırpınışların çok acınası…” tepkisinden sonra gözler Nagehan Alçı’daydı.

KOCASINI DEĞİL PAR’I SEÇTİ

Alçı, bugün yazdığı yazıda kocasının tavrını eleştirirken, “Rasim’in Kübra’ya yazdıklarını baştan sona yanlış buluyorum. Bir insana memleketini hatırlatarak niyet okumak? Kızcağız diyerek hem cinsiyetçi hem küçümseyici bir dil kullanmak? Her zaman karşı çıktığımız şeyler bunlar… Rasim’in iki gündür maruz kaldığı lincin yarattığı hayal kırıklığına veriyorum. Kabul edilemez. Çok üzgünüm.

Kübra’nın da bu çok sert ve yanlış mesaj karşısında öfkelendiği için haksız bir gönderme yaptığı kanaatindeyim. O haksızlığın bizzat tanığı ve mağduruyum. Rasim'e verdiği cevap doğru değildi, çok haksızdı. Ama buna rağmen  Kübra’nın yanındayım” ifadelerini kullandı.