Abone Ol

ROK Beyaz TV'ye çıktı, sosyal medya karıştı

Boşnaklara hakaret ettiği için Beyaz TV'den kovulan Rasim Ozan Kütahyalı, kanalda yayınlanan Ortak Akıl programına telefonla bağlanınca Boşnaklar ayaklandı.

ROK Beyaz TV'ye çıktı, sosyal medya karıştı

Rasim Ozan Kütahyalı, Beyaz TV’de yayınlanan "Beyaz Futbol" programında  Boşnaklara ırkçı ve belden aşağı hakarette bulunmuştu.

Rasim Ozan Kütahyalı’nın hakareti sonrasında Boşnaklar protesto gösterileri yapmış ve Kütahyalı hakkında suç duyurularında bulunmuştu. Beyaz TV de Kütahyalı’yı programdan çıkarmıştı.

Boşnaklara hakareti nedeniyle, Rasim Ozan Kütahyalı İstanbul 27. Asliye Ceza Mahkemesinde yargılanmıştı. Mahkeme, Kütahyalı’ya "halkın bir kesimini sosyal sınıf din mezhep cinsiyet bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama" suçundan 10 ay hapis cezası vermiş ve iyi hal indirimi de uygulamamıştı.

ROK YENİDEN BEYAZ TV’DE

Boşnaklar, Rasim Ozan Kütahyalı’nın dün Beyaz TV’deki Ortak Akıl programına telefonla bağlandığını belirtti sosyal medyada tepki gösterdi.

Sosyal medyada “BOŞNAK DERNEKLERİ GÖREVE” çağrısıyla şu mesajlar yer aldı:

“Biz Boşnaklara Yönelik Hakaret eden Rasim Ozan Kütahyalı az önce Beyaz TV de Ortak Akıl programına bağlandı. Bu şahsiyeti hiç bir yerde görmek istemiyoruz. Nasıl ekranlara bu şahsiyeti çıkarabiliyorlar. Boşnak camiası olarak istemiyoruz.

Biz Boşnaklara yönelik hakaret eden Irkçılık yapan Rasim Ozan Kütahyalı'yı kanalınızda nasıl yer verirsiniz. Boşnak camiası olarak bu şahsiyeti görmek istemiyoruz."

İşte o mesajlar:

ROK Beyaz TV'ye çıktı, sosyal medya karıştı - Resim: 1