Abone Ol

Rahşan Ecevit'in cenaze töreniyle ilgili son dakika gelişmesi

97 yaşında hayatını kaybeden, Eski Başbakan Bülent Ecevit'in eşi ve Demokratik Sol Parti'nin (DSP) kurucusu Rahşan Ecevit'in devlet mezarlığına defnedileceği öğrenildi.

Rahşan Ecevit'in cenaze töreniyle ilgili son dakika gelişmesi

RAHŞAN ECEVİT’İN DEVLET MEZARLIĞINA DEFNİ İÇİN ORTAK YASA TEKLİFİ HAZIRLANDI

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ENGİN ÖZKOÇ, RAHŞAN ECEVİT’İN DEVLET MEZARLIĞI’NA DEFNİ İÇİN MECLİS’TE GRUBU BULUNAN 5 SİYASİ PARTİNİN BUGÜN ORTAK YASA TEKLİFİ
SUNACAĞINI AÇIKLADI

ÖZKOÇ: “DEFİN YARIN GERÇEKLEŞTİRİLECEK. ORTAK YASA TEKLİFİ, İLK GENEL KURULDA YASALAŞTIRILACAK”

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Demokratik Sol Parti’nin Kurucu Genel Başkanı, önceki Başbakanlarımızdan Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit’in Devlet Mezarlığı’na defni için Meclis’te grubu bulunan 5 siyasi partinin ortak yasa teklifi hazırladığını açıkladı.

Meclis’teki siyasi partilerin grup başkanvekilleriyle görüşme gerçekleştirdiklerini ve durumun hassasiyeti gözönüne alınarak bir çözüm yaratıldığını ifade eden Özkoç, şunları söyledi:

“Rahşan Ecevit’i kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum, hepimizin başı sağolsun. Rahşan Ecevit’in son dileğini, vasiyetini yerine getirebilmek için Meclis’teki tüm siyasi partilerin grup başkanvekilleri biraraya geldik. Yaptığımız görüşme neticesinde Sayın Rahşan Ecevit’in Devlet Mezarlığı’na defnine ilişkin 5 grubun ortak yasa teklifi sunmasını kararlaştırdık. Teklif, bugün Meclis Başkanlığı’na sunuluyor. Defin, yarın gerçekleşecek. Meclis Genel Kurulu da ilk oturumda kanun teklifini, yasal hale getirecek.”

Rahşan Ecevit için yarın öğle namazının ardından Kocatepe Camii’nde cenaze namazı kılınacak. Rahşan Ecevit, daha sonra Devlet Mezarlığı’nda toprağa verilecek.